Harry Potter: Nová audiokniha představuje šest povídek ze světa čar a kouzel

2. 4. 2020 5 089×12 světlý/tmavý vzhled

Už je to více jak dvacet let, co Harry Potter poprvé zavítal mezi bestsellery. Svět čar a kouzel se ale stále těší velké oblibě a nyní se dočkal i nové adaptace příběhů, které pro nás připravila spisovatelka J. K. Rowling  . Ty dorazily v podobě audioknihy vytvořené podle knihy z roku 2007.

Foto: Warner Bros.

Podle spisovatelky jde o šest povídek, které by měl znát každý mladý čaroděj, v základu jsou totiž folklorem světa čar a kouzel. Každý z příběhu čte někdo jiný a my se tak můžeme těšit na hlasy, co velmi dobře známe i z filmové série: Warwick Davis   – profesor Filius Flitwick, Evanna Lynch   – Lenka 'Střelenka' Láskorádová, Bonnie Wright   – Ginny Weasleyová, Jason Isaacs   – Lucius Malfoy a Sally Mortemore – Irma Princeová.

Občasné poznámky pak přinese Jude Law   – mladý Albus Brumbál z Fantastických zvířat. Nejznámější povídku o třech bratřích a relikviích smrti pak namluvila představitelka Hermiony Grangerové v divadelní hře Prokleté dítě – Noma Dumezweni  .

Jude Law prozradil, jak mu J. K. Rowling 3 hodiny vyprávěla tajemství Brumbálovy historie

Mezi příběhy pak najdeme také vtipnou pohádku o otcově daru pro jeho syna. Další povídka jde ve stopách tři čarodějek a rytíře, kteří se dostanou do Kouzelného lesa. Čeká nás i příběh mladého čaroděje, jenž se snaží uniknout lásce skrze temnou magii, nebo třeba povídka o králi, šarlatánu a pradleně.

Audioknihu už nyní najdete na stránkách Audible, kde si při založení profilu můžete užít několik publikací zdarma.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: