Star Wars: Kdo učil Leiu používat Sílu? Oficiální novelizace Vzestupu Skywalkera přinesla odpověď

3. 4. 2020 4 565×11 světlý/tmavý vzhled

V loňském Vzestupu Skywalkera 63 % jsme se dočkali krátkého flashbacku z doby, kdy Luke vyučoval svou sestru Leiu uměním Jediů. Dozvěděli jsme se však, že hrdinka se svým tréninkem přestala, když se jí měl narodit syn Ben. Teprve oficiální novelizace snímku ale prozradila, že měla Leia i další učitele. V průběhu let občas slýchala hlas Obi-Wana Kenobiho a vzácněji i ten Yodův.

Foto: Bontonfilm

Kniha The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker zase odhalila, že První řád kradl přednostně děti bývalých vůdců Povstalecké aliance, když budoval svou moc. Právě proto unesl třeba Landovu dceru Jannah a Bena Sola obrátil k Temné straně. Ani tato zákeřná strategie však samozřejmě nakonec k vítězství nevedla, jak se loni ukázalo.

Nenápadná camea: 10 slavných jmen, která se neobjevila ani v titulcích

Z předaleké galaxie nicméně přišly i smutnější zprávy. Zdravotním komplikacím způsobeným koronavirem podlehl Andrew Jack, který se objevil ve vedlejší roli Caluana Ematta v sequelové trilogii. Především ale pomáhal hercům s dialekty, a to nejen ve Star Wars, ale i v Pánovi prstenů nebo v Troji 73 %. Mark Hamill   včera kondoloval pozůstalé rodině na svém Twitteru.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: