Astrofyzik Neil deGrasse Tyson prozradil, proč má raději Marvel než DC. Kritizoval přeměnu Hulka

4. 4. 2020 2 431×17 světlý/tmavý vzhled

Známý americký astrofyzik a popularizátor vědy Neil deGrasse Tyson   fandí moderní populární kultuře. Ukázal se v Teorii velkého třesku 89 %, ale třeba i v blockbusteru Batman vs Superman 62 % z roku 2016. Ve čtvrtek pak na svém twitterovém účtu shrnul, co si obecně myslí o superhrdinských komiksech.

Foto: Warner Bros. Television

Tyson má prý raději Marvel než DC, protože hrdinové z prvního jmenovaného multiverza častěji vládnou schopnostmi odvozenými ze skutečné či fiktivní vědy a méně se spoléhají na různou magii. I přesto si ale astrofyzik do některých marveláckých postav rýpl. Thor prý se svými božskými schopnostmi vůbec nepotřebuje vypracované svalstvo a kdyby se Bruce Banner opravdu měnil v Hulka, snížila by se hustota jeho těla zhruba na úroveň korkové zátky.

Supermanova rodná planeta Krypton prý obíhala okolo skutečné hvězdy jménem LHS-2520, která patří mezi červené trpaslíky.

Slavní lidé v Teorii velkého třesku. 10 známých tváří, které se v populárním seriálu dočkaly camea

Tyson se také vyjádřil k hypotetickým hrdinským soubojům. Kdyby se Iron Man a Batman ocitli spolu v aréně, první jmenovaný by prý vyhrál. Bruce Wayne bez vybavení by ale naopak porazil Tonyho Starka. Black Widow by však prý zvítězila nad všemi.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: