Nejlepší Iron Manovy momenty. Připomeňte si, jak šel čas s Tonym Starkem ve vesmíru Marvelu

Datum vydání 7. 4. 2020Shlédnutí 15 713×Názory k tématu5Sdílení článku171Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Když před rokem v Avengers: Endgame 84 % zemřel Tony Stark, nemohli jsme samozřejmě napsat rekapitulační článek kvůli spoilerům. Teď se ale naskytla ideální příležitost. Umělec Ryan Meinerding totiž na svém instagramovém účtu nedávno zveřejnil opožděné přání herci Robertovi Downeymu Jr.   k narozeninám, k němuž připojil koláž nejlepších Iron Manových momentů.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ryan Meinerding (@ryan_meinerding_art) on

Přestože nám ale Meinerdingův obrázek posloužil jako inspirace, vybrali jsme do dnešního žebříčku vlastní oblíbené momenty. Protože hrál Tony Stark velkou roli v devíti filmech Marvelu, zvolili jsme pokaždé jednu scénu – plus poslední bonusovou, abychom se dostali na kulaté číslo.

Pokud jsme vynechali nějaký váš oblíbený, určitě nám ale dejte vědět do komentářů!

1) Iron Man 82 %: Poprvé v akci

Foto: Bontonfilm

Hrdinovy počátky byly efektními scénami přeplněné. Test revoluční rakety, první zbroj narychlo sestavená v jeskynní kovárně, testovací let, během něhož prototyp namrzl… výběr jsme měli těžký. Podle našeho názoru ale ani výše zmíněné scény nepřekonaly tu, v níž Tony ve svém prvním vyladěném modelu zbroje vyrazí zvalchovat teroristy.

Thorův meziplanetární blesk, depresivní doktor Brown: 5 filmů, které původně vypadaly úplně jinak

Nejdřív vyřídí několik padouchů ručně, další sestřelí automaticky zaměřujícími zbraněmi skrytými v chráničích ramen. Potom Iron Man zničí i nepřátelský tank a unikne i dvěma americkým stíhačkám F-22 Raptor. Na závěr pak ještě zachrání pilota. Efektnější nástup na scénu si hrdina snad ani nemohl přát.

2) Iron Man 2 73 %: Tony provokuje senátora

Foto: Bontonfilm

A Tony nezáří jen uvnitř své zbroje. Když je vyslýchán senátorem Sternem (o němž jsme tehdy ještě netušili, že pracuje pro Hydru), předvede miliardář svůj pověstný důvtip a smysl pro humor. Hackne mezi řečí příslušné systémy a ukáže světu záběry napodobenin svého obleku, které se neúspěšně pokouší vyrobit vlády po celém světě. Ztrapní také kolegu Justina Hammera, jemuž se takovýto experiment vymkl z rukou.

Stark se pak senátorovi vysměje a odkráčí s hláškou, že privatizoval světový mír.

Z druhého Iron Mana každopádně musíme coby čestnou zmínku uvést ještě první souboj s Ivanem Vankem na okruhu v Monaku. Odlehčená zbroj transformující se z kufříku nám i po letech připadá proklatě cool.

3) Avengers 83 %: Záchrana New Yorku

Foto: Falcon

Nezestárl ani Tonyho nástup na scénu v Avengers, kdy hrdina pomůže Captainovi zatknout Lokiho v Německu. A co teprve následné setkání s Thorem, ze kterého si prostořeký Stark skoro okamžitě začne dělat legraci? Nejlepší Iron Manův moment z první marvelácké týmovky je ale ten nejhrdinštější.

Captain během hádky Starka obvinil, že se nedokáže obětovat. Že by nedokázal položit život, aby zachránil ostatní. Jenomže přesně to Tony udělá v závěru, když odnese jadernou raketu přímo do portálu, z něhož vylétávají Chitauri.

Kdyby totiž ničivá zbraň zasáhla New York, mohly by zemřít miliony lidí.

4) Iron Man 3 80 %: Útok na sídlo v Malibu

Foto: Falcon

Tony sice svůj výlet do vesmíru těsně přežije, celý zážitek na něm ale zanechá trvalé následky. Zmocní se jej posedlost, která se projevuje výrobou dalších a dalších kovových obleků. Starkovy noční můry se nakonec zhmotní, když k jeho sídlu v Malibu přiletí Mandarinovy helikoptéry a začnou střílet rakety.

Tony nejdřív půjčí svou zbroj Pepper, aby se mohla dostat v bezpečí ven. Přestože zbraňové systémy nefungují, dokáže Iron Man sestřelit dva vrtulníky. Chytře totiž využije prostředí a improvizuje.

Thor: Vysvětlíme teleportaci temnou energií a povíme, jak Asgarďané opravili Bifrost

Zmínili bychom skvělý moment, kdy Stark kvůli Pepper zničí své starší obleky, kdyby ho trochu nepodkopával fakt, že hrdinova posedlost nakonec pokračuje až do jeho střetnutí s Thanosem. Připomenutí si rovněž zaslouží Iron Manova záchrana pasažérů z prezidentského speciálu. Rozpumpuje totiž krev tak, jako jen málokterá akční scéna z MCU.

5) Age of Utron 73 %: Hulkbuster

Foto: Falcon

Druzí Avengers se nesli ve znamení Tonyho přetrvávajících konfliktů se zbytkem týmu. Stark se nejdřív pohádal s Capem při sekání dříví a později jsme se dočkali dokonce i krátké bitky, když se hrdinové nepohodli ohledně Visiona. Nejvíc dal ale Iron Manovi bezpochyby zabrat Hulk, který se ocitl pod vlivem Scarlet Witch.

Hrdina si vypůjčil z komiksů slavný Hulkbuster, tedy zbroj speciálně navrženou proti zelenému obrovi. I tak měl s naštvaným monstrem těžkou práci a málem ho zastavit nedokázal. I uprostřed bitevní vřavy však Stark neztratil svou typickou povahu. Třeba když se pokouší narychlo koupit budovu, do které plánuje Hulka hodit.

6) Občanská válka 78 %: Střetnutí s Captainem

Foto: Falcon

Proto taky tak skvěle funguje Tonyho závěrečné střetnutí s Captainem a Winter Soldierem v závěru Občanské války. Stark se právě dozvěděl pravdu o smrti svých rodičů a možná poprvé v životě prostě nemá náladu na žerty. Útočí brutálně, soustředěně a bez zaváhání. Když mu Cap připomene, že na minulosti nemůže nic změnit, odpoví lakonicky: „Je mi to fuk. Zabil mi mámu.“

Stark ale ve filmu prokáže mimořádnou odvahu, když se téměř beze zbraně postaví Buckymu s vymytým mozkem. Samozřejmě dlouho nevydrží, ale snaha se cení. Zapomenout nemůžeme ani na perfektní nábor Spider-Mana.

7) Homecoming 73 %: Spideyho mentor

Foto: Falcon

Právě v pavoukově prvním sólovém snímku hrál totiž Iron Man poměrně podstatnou roli. Nemyslíme teď přitom ani tak ty případy, kdy Tony pomohl nezkušenému Peterovi zachránit loď nebo ho vytáhl z jezera. Uštědřil mu především cennou lekci, když mu odebral oblek. „Jestli jsi bez něj nikdo, neměl bys ho mít,“ řekl k tomu. Sám se totiž musel něco podobného naučit.

8) Infinity War 86 %: Versus Thanos

Foto: Falcon

Léta Tonyho obav se stala skutečností, když Thanos vyrazil na svou výpravu za Kameny nekonečna. Plán, se kterým hrdinové na Titanu přišli, však selhal a Šílený titán téměř zvítězil. Iron Man se rozhodl pro poslední zoufalý odpor, přestože neměl žádnou šanci na vítězství.

Neznámá tvář na pohřbu Tonyho Starka? Už jste ji kdysi v MCU zahlédli

V marné snaze Thanose zabít Stark dokonce obětoval části své zbroje ve prospěch zbraní. Získal tak respekt svého nepřítele, jehož dokonce přinutil krvácet.

Druhé místo si pak rozhodně zaslouží smrt Petera Parkera, proměněného v prach osudovým lusknutím. Naplnila se tak totiž Starkova nejhorší noční můra.

9) Endgame 84 %: Rozhovor s Howardem

Foto: Falcon

Přestože se Tony snažil být Peterovi otcovskou figurou, sám měl s vlastním tátou Howardem poměrně složitý vztah. Ten se mu podařilo vyřešit až v Endgame, kde se oba muži nečekaně setkali během cesty Avengers do minulosti. Tony se konečně z první ruky dozvěděl, kým vlastně jeho otec byl a co k němu cítil.

Stark měl ale v Endgame hezkou řádku mimořádně povedených scén. Třeba hádku s Captainem poté, co se Tony a Nebula vrátí z vesmíru.

10) Endgame: Porážka Thanose

Foto: Falcon

A pak taky samozřejmě velké finále. Tonyho plán uspěl, mrtví se vrátili zpátky k životu. Arcipadouch Thanos to ale nehodlal nechat jen tak a došlo k finální bitvě. V ní se Starkovi podařilo v klíčovém okamžiku ukrást Kameny nekonečna a hrdina pak za cenu vlastního života rozprášil celé nepřátelské vojsko.

Důstojně tak zakončil svůj dlouhý příběh, který diváci na plátnech s napětím sledovali více než deset let. A mnozí z nich se k němu jistě vrátí i v budoucnosti, třeba aspoň skrze podobný nostalgický článek.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1190
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056

Netflix zveřejnil první záběry připravované animované Tomb Raider: The Legend of Lara Croft vycházející ze série videoher

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry

Datum vydání Dnes Autor článku Vojtěch Sdílení článku1

Horor Úsměv (Smile) z loňského roku se dočká pokračování

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku17

Jak to vypadá s Kung Fu Panda 4 ? Obsazení bude hvězdné

Datum vydání 28. 9. Autor článku Josef Sdílení článku4
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581