Režisér Strážců Galaxie seřadil díly Thora a Iron Mana. Superhrdinské originy prý často nefungují

15. 4. 2020 6 205×31 světlý/tmavý vzhled

Režisér Strážců Galaxie James Gunn   byl přes víkend nebývale aktivní na svém twitterovém účtu. Mimo jiné například oznámil, že jeho filmy Sebevražedný oddíl   a Strážci Galaxie 3   nečeká odložení kvůli koronaviru. Zabýval se však třeba i problematikou pokračování a zhodnotil některé trilogie z propojeného vesmíru Marvelu.

Foto: Falcon

Gunn je nyní mezi mnoha filmovými tvůrci na naší planetě izolován doma. Krátí si tudíž čas na Twitteru, kde diskutuje s fanoušky své tvorby. Řeč přišla i na populární téma druhých dílů, které překonaly původní film. Režisér zveřejnil dlouhý seznam takovýchto pokračování, který si můžete prohlédnout zde:

Následně se ještě omluvil, když mu došlo, že zapomněl zahrnout legendární dvojku Terminátora 91 %, která patří mezi vůbec nejpopulárnější akční hity žánrových dějin.

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Oba díly vlastních Strážců Galaxie prý má rád stejně, protože je bere jako svoje děti. Podobně se nedovede rozhodnout mezi Vetřelcem 90 % a Vetřelci 90 %. Druhého Kmotra 91 % pak prý preferuje jenom o vlásek.

Úspěšné dvojky se prý často vyskytují v superhrdinském subžánru proto, že jsou příběhy o počátcích jednotlivých postav často nudné a jen těžko se vecpou do příběhu o konfliktu hrdiny a záporáka, místo aby jím organicky prorůstaly.

Diskuze se posléze stočila k hodnocení různých populárních trilogií, a to včetně těch z vesmíru Marvelu, kam patří i samotní Strážci Galaxie.

Podle Gunna je nejlepší díl Iron Mana ten první 82 %, následuje trojka 80 % a dvojka 73 % se vydařila nejméně. Z filmů o Thorovi se nejvíc povedl Ragnarok 82 %, o něco méně jednička 75 % a na posledním místě opět skončil prostřední snímek 72 %. Stylem 3,1,2 by pak Gunn hodnotil i sérii o Jasonovi Bournovi.

Prequelová trilogie Star Wars pak podle režiséra vyvrcholila Pomstou Sithů 87 %, zatímco druhá epizoda 80 % už se líbila méně a Skrytá hrozba 79 % nejméně. Za zmínku stojí asi ještě i fakt, že Gunn považuje snímek Batman začíná 86 % za lepší než Temný rytíř 90 % povstal.

Nejlepší Iron Manovy momenty. Připomeňte si, jak šel čas s Tonym Starkem ve vesmíru Marvelu

Stane se jen málokdy, že by se známý filmový tvůrce odhodlal veřejně hodnotit tvorbu svých konkurentů. Shodnete se s Gunnovými názory, nebo režisér některý z vašich oblíbených snímků hrubě podcenil? Dejte nám vědět v komentářích.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: