Duna: Duncan Idaho je něco jako Han Solo, prozradil jeho představitel Jason Momoa

16. 4. 2020 4 771×20 světlý/tmavý vzhled

Tento týden se konečně dozvídáme první detaily o nadcházející Duně  , kterou napjatě očekávají zejména fanoušci knižní předlohy Franka Herberta  . Nejnověji se ke své postavě Duncana Idaha vyjádřil herec Jason Momoa  , kterého můžete znát třeba ze Hry o trůny 91 % či z Aquamana 72 %.

Foto: Vertical Ent.

Dostal jsem postavu Duncana Idaha, který je jakýmsi mistrem šermířem ve službách vévody Leta, [postavy] Oscara Isaaca  . [Duncan] je v Duně jako první vyslán ven a právě tak jsem potkal postavu Javiera Bardema  . Nemůžu uvěřit, že jsem si zahrál ve scéně s Javierem Bardemem!

Svou postavu následně Momoa popsal jako válečníka a tak trochu darebu, lehce na způsob Hana Sola ze Star Wars. Narážel tím pravděpodobně na Idahův šarm a oblíbenost mezi ženami. Jinak se totiž oba charaktery v lecčem dost výrazně liší – Duncan je věrný rodině Atreidů, zatímco Solo v Nové naději 88 % slouží jen sám sobě.

Měli jinou vizi: 7 slavných režisérů, kteří odmítli nabídky na velké blockbustery

Momoa doplnil, že jeho postava cvičí hlavního hrdinu Paula v šermu, stejně jako v knižní verzi příběhu. Vyjádřil se také k lokalitě v Jordánsku, kde probíhala produkce:

Natáčeli jsme v [údolí] Wadi Rum. Nikdy jsem neviděl nic podobného, připadal jsem si jako na jiné planetě.

Pro herce bylo prý velkou ctí natáčet s režisérem Denisem Villeneuvem  , který má za sebou třeba Příchozí 79 % či Blade Runnera 2049 74 %. „Nikdy jsem nebyl součástí něčeho tak velkého,“ dodal k tomu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: