Netflix má momentálně větší hodnotu než Disney. Jak si tito giganti vedou v karanténě?

16. 4. 2020 1 344×22 světlý/tmavý vzhled

Aktuální epidemie koronaviru sice na jedné straně drtí mnohé společnosti a filmová studia, na té druhé však dává prostor k růstu streamovacích platforem. Ty totiž velmi výrazně těží z toho, že většina lidí zůstává doma a i kvůli tomu Disney přišlo o svůj trůn.

Foto: Netflix

Čtvrtletní zasedání Netflixu sice proběhne až příští týden, už nyní ale víme, že tento streamovací gigant výrazně poskočil s cenou akcií. Až do tohoto okamžiku navíc vládlo filmovému a seriálovému průmyslu Disney, které má v tuto chvíli celkovou hodnotu $186,6 miliard. Netflix ho ale nyní těsně přeskočil, protože díky aktuálnímu růstu získal hodnotu $187,3 miliard.

Jedním z důvodů je podle analytiků i aktuální epidemie koronaviru. Jen ve Spojených státech byla březnová sledovanost Netflixu o 109% vyšší než minulý rok.

Disney+ překonalo 50 milionů předplatitelů. Kdy bychom se této služby mohli dočkat i u nás?

I Disney+ samozřejmě těží z toho, že lidé zůstávají doma, mnohem větší podíl jeho tvorby ale spoléhá na lidskou socializaci a jejich navštěvování kin, obchodů a zábavních parků. Podle odhadů Disney denně přijde zhruba o $30 milionů.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: