Darth Maul dostal ve finále Klonových válek speciální péči. Čím bude jeho animace jiná než dříve?

19. 4. 2020 1 996×13 světlý/tmavý vzhled

Klonové války vstoupily do poslední fáze svého příběhu a první z posledních čtyř epizod rozjela akci, která zatím vypadá na to nejlepší, co nám tento seriál nabídl. Jednou z ústředních postav má pak být i Darth Maul, jenž se dočkal pár změn.

Foto: Disney

Tuto postavu asi není třeba nijak výrazně představovat, ale ve zkratce o něm přeci jen něco málo řekneme. Poprvé jsme ho viděli v Epizodě I 79 %, kde v souboji porazil Qui-Gon Jina, nakonec ho však Obi-Wan rozpůlil a zdálo se, že Maula už nikdy neuvidíme. Opak se stal pravdou, Darth Maul přežil a začal tahat za nitky z podsvětí.

Nakonec se vypracoval až na vůdce planety Mandalore a spolu s ní více méně ovládá i většinu zbylých Mandalorianů, což nás vede k aktuálním dílům příběhu. 

Ve Skryté hrozbě si Maula zahrál Ray Park  , hlas ale patřil Peterovi Serafinowiczi  . Park ovládá hned několik bojových umění, což pomohlo vytvořit ikonické pohyby této postavy. V Klonových válkách 77 % i Povstalcích 67 % se ale vše animovalo ručně a jen podle sedmi minut boje, které měli díky jedinému filmu, kde se do té doby objevil.

Star Wars: Finále Klonových válek dorazí o několik dní dříve. Kdy tedy tento díl uvidíme?

Pro závěrečnou sérii vyzkoušeli i motion capture, ale v kombinaci se zbylou animací působil zvláštně. Nakonec tedy zvolili zlatou střední cestu a použili tyto záběry jako referenci, která jim odhalila drobné pohyby, jakých si do té doby neměli šanci všimnout.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: