Rogue One: Matka Jyn Erso mohla být rytířkou Jedi a finální scéna původně vypadala úplně jinak

Datum vydání 24. 4. 2020Shlédnutí 1 837×Sdílení článku72Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Scénáristé Gary Whitta   a Chris Weitz   se nedávno účastnili veřejného online promítání filmu Rogue One 78 %, který mimo jiné i komentovali svými poznatky z práce na tomto snímku. A právě díky nim jsme se dozvěděli například o dalších názvech tohoto spin-offu, proč nebyly k vidění klasické úvodní titulky, nebo proč nikdy nezaznělo jméno planety Mustafar.

Foto: Disney

Než se tvůrci nadobro rozhodli pro název Rogue One, tak si pohrávali hned s několika zajímavými myšlenkami. Mezi nimi najdete například Dark Times, Rebellion a Shadow of the Death Star. Jedním z důvodů, proč se nakonec rozhodli právě pro Rogue One bylo i to, že chtěli jméno tohoto snímku odlišit od titulů jednotlivých Epizod. Ty totiž v originále mají vždy tři až čtyři slova.

A těchto drobných způsobů, jak divákovi vnuknout myšlenku toho, že opravdu nejde o součást Ságy Skywalkerů, připravili hned několik. Další takový prvek se objevil už v úvodu filmu, kdy jsme nemohli sledovat klasické žluté titulky mizící do dáli. To samé pak platí i o pojmenování všech lokací přímo v rámci obrazu.

Téměř vždy, když se příběh dostal do další oblasti, se objevil i popisek s názvem daného místa. Jedinou výjimkou se stal Mustafar, kde šlo o velmi důležitý prvek. Tvůrci totiž nechtěli divákům prozradit, že se blíží první scéna s Darthem Vaderem. Při pohledu na lávu sice každému většímu fanouškovi okamžitě došlo, na jakou planetu Krennic letí, ale i tak jde o zajímavý detail k navození alespoň drobného napětí.

Foto: Disney

Žádné napětí ale rozhodně nepřišlo, když v prvním návrhu scénáře vyobrazili matku Jyn Erso jako bývalou členku řádu Jediů a její kyber krystal měl být poslední vzpomínkou na staré časy. Tato myšlenka patřila mezi prvními zavrženými.

Jedna scéna pak dorazila až na poslední chvíli, a to dokonce jedna z těch nejpůsobivějších z celého filmu. Řeč je o finálním nástupu Dartha Vadera. Ten se sice objevil už v prvotním náčrtu, ale v trochu jiné podobě, která nakonec byla smetena ze stolu. Původně totiž měl Vader zmasakrovat de facto všechny rebely už na pláži Scariffu.

Star Wars: Čerstvě odhalený koncept ukazuje pohled na temnou Rey inspirovaný Pomstou Sithů

Celkově se v Rogue One mohlo objevit opravdu slušné množství menších či větších detailů. Mezi rebely jsme málem spatřili Tuskena, Leia se původně účastnila i porady na Yavinu 4 a dokonce se spekulovalo i o romantickém vztahu Jyn a Cassiana. Nic z toho se ale nakonec do finální verze nedostalo a pravděpodobně je to tak i lepší.

Pokud byste si chtěli prohlédnout celý film i se všemi komentáři scénáristů, tak ho najdete zde.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023