Superrychlost, teleportace: Schopnosti, které byste ve skutečném světě mít nechtěli

Datum vydání 24. 4. 2020Shlédnutí 18 704×Názory k tématu10Sdílení článku163Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Komiksových hrdinů se dnes prohání na plátnech tolik, že nás jejich neobyčejné schopnosti už málem přestaly fascinovat. Přesto se vám určitě někdy stalo, že jste jim třeba neviditelnost či teleportaci trochu záviděli. Dnes vám ale povíme, proč by vám ve skutečném světě obojí bylo dost k ničemu.

1) Teleportace

Foto: CinemArt

Jak připomíná třeba Tom Scott v populárním videu na YouTube, teleportace s sebou nese mnohá rizika. Naše planeta se totiž každou sekundu pohybuje zhruba 30 kilometrů za sekundu po oběžné dráze okolo Slunce. Krom toho se otáčí i okolo vlastní osy. Hýbe se i samotná naše galaxie, a to ještě daleko rychleji. Pokud vaše schopnost nedokáže všechny tyto pohyby kompenzovat, přemístíte se hluboko do vesmíru a tam bídně zahynete.

X-Men: Tom Hardy jako Wolverine, Juggernaut místo Quicksilvera. I tak mohla vypadat Budoucí minulost

Scott také připomíná, že si musíte dávat pozor, abyste se objevili nohama dolů, pokud se teleportujete někam na jižní polokouli.

Že vás to neodradilo? Tak vezměte v úvahu, že po vás po vašem přemístění zbude prázdný prostor, do něhož se okamžitě nahrne vzduch. Naopak na místě, kam dorazíte, zase vzduch exploduje do všech stran. Když se teleportujete z práce domů, riskujete tak přinejmenším smrt vaší milované kočky. Pokud se tedy rovnou nepřemístíte dovnitř těla některého příbuzného.

2) Odhmotnění a neviditelnost

Foto: Falcon

Že se dokážete odhmotnit jako Vision a procházet zdmi? Pokud na vás v nehmotném stavu nepůsobí gravitace (jak by mohla?) máte zaděláno na nedobrovolný výlet do kosmu podobně jako v případě teleportace. Nemůžete také dýchat, protože nenasáváte vzduch.

Neviditelnost provázejí trochu podobné potíže. Pokud se od vás neodráží světlo a prostupuje vámi, nedopadá ani do vašeho oka. Tudíž sice nepůjdete vidět, ale ani sami nic neuvidíte. A to ještě v případě, že dokážete schovat i své oblečení nebo třeba špínu a prach.

3) Ovládání blesků

Foto: Bontonfilm

Obrátili jste se na Temnou stranu Síly, nebo se vám podařilo zvednout kouzelné kladivo? Gratulujeme, ale vypouštět blesky bychom vám příliš nedoporučovali. Září totiž tak jasně, že by vás mohly při každém útoku dočasně oslepit. Vezměte také v úvahu, že zvuk hromu dokáže tříštit okna a trhat ušní bubínky lidem v okolí. Což zahrnuje vás, pokud tedy nedisponujete rovnou i nadlidskou odolností.

Star Wars: Povíme, co všechno se do sedmé epizody nevešlo

Vedle toho vám také hrozí, že zasáhnete sami sebe, zvlášť pak ve vlhkém či jiném nevhodném prostředí. Podle Collideru se navíc teplota vzduchu ve vašem okolí zvedne až bezmála na 40 000 stupňů Celsia, takže se upečete tak jako tak. Raději nechte podezřelá kladiva ležet na zemi.

4) Mluvení se zvířaty

Foto: Vertical Ent.

Opravdu by vás bavilo kecat s rybou?

5) Superrychlost

Foto: CinemArt

Asi tak nějak tušíte, že pokud byste běželi rychle jako třeba Quicksilver, spálili byste se na popel. Pokud navíc příliš akcelerujete, zabije vás nejspíš tíhové zrychlení. Stejně tak si budete muset dávat extrémní pozor naopak při zpomalování. Pokud tedy cestou nevrazíte třeba do mouchy, která jen nevinně stojí ve vzduchu.

Zaslouží si víc lásky. Deset filmových a seriálových postav, které možná neprávem podceňujete

A to ještě nezmiňujeme škody, které přitom napácháte na svém okolí. Jakmile totiž překonáte rychlost zvuku, ozve se pořádné prásknutí.

Vaše tělo je samozřejmě menší a lehčí než stíhačka, což sílu sonického třesku sníží. I tak bychom každopádně doporučovali maximální opatrnost. Zůstaňte raději nudnými smrtelníky, jako my všichni ostatní.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023