Star Wars: Vzestup Skywalkera vydělal nejméně z trilogie, dabér Maula promluvil o roli v Solovi

26. 4. 2020 1 949×319 světlý/tmavý vzhled

Server Deadline dal dohromady seznam blockbusterů, které loni vydělaly největší peníze. Mnohé diváky jistě překvapí, že se v něm loňský snímek Star Wars: Vzestup Skywalkera 63 % neumístil zrovna dobře – až na devátém místě. Skončil sice samozřejmě v černých číslech, po odečtení nákladů však prý s vůbec nejhorším výsledkem v rámci sequelové trilogie.

Foto: Falcon

Vzestup Skywalkera prý přinesl profit zhruba 300 milionů dolarů, což je méně než 417,5 milionu v případě Posledního z Jediů 71 % či obřích 780,11 milionů, které získala epizoda sedmá. Devátý díl porazil dokonce i spin-off Rogue One 76 % s 319,6 miliony. Na druhou stranu si samozřejmě novinka vedle výrazně lépe, než propadák Solo 71 %. Ten podle odhadů až 77 milionů ztratil.

Darth Sidious: Vysvětlíme, kde císař sídlil a co chtěl provést s rodnou planetou Naboo

Server Deadline však dodává, že Disney na snímky pochopitelně reálně vydělá více, zejména prodejem zboží se Star Wars tematikou.

Foto: Disney

Když už jsme ale zmínili Sola – Maula v něm daboval Sam Witwer  , který postavě propůjčil hlas už v seriálech Klonové války 77 % a Povstalci 67 %. Ten však nedávno prozradil, že kvůli roli do Lucasfilmu zavolal. Řekl jim, že budou mnozí fanoušci zmatení, protože si dodnes myslí, že Maul zemřel ve Skryté hrozbě 79 %.

Pokud tedy tvůrci chtějí postavu ukázat v Solovi, měli by použít Witwerův hlas, neboť dabér už deset let postavu ztvárňoval ve výše zmíněných animovaných projektech. Tvůrci nakonec rozhodli, že Witwer Maula skutečně nadabuje, tvář však postavě propůjčil původní představitel Ray Park  .

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: