Star Wars: Stará republika, Ahsoka Tano, nebo něco jiného? O čem by mohla být nová série?

26. 4. 2020 1 978×155 světlý/tmavý vzhled

Předaleká galaxie se v posledních dnech těší velké pozornosti. Na jedné straně sledujeme konec jedné éry, protože zbývají už jen dva díly Klonových válek 77 %. Na té druhé ale hledíme do budoucnosti, protože v dílně velkého myšáka vzniká hned několik hraných seriálů. Navíc jsme se dočkali odhalení dalšího z nich, který by nás mohl zavést na velmi zajímavá místa.

Foto: Electronic Arts

Zatím toho o tomto projektu příliš mnoho nevíme, ale jedno je jisté, ústřední postavou má být žena. Dalším faktem je i to, že bychom se měli podívat do zatím neprozkoumané doby, ale tu lze teoreticky vměstnat kamkoliv. Kam bychom se tedy mohli dostat?

Svět Star Wars nám v průběhu let nabídl slušné množství silných ženských postav a stále bychom neměli zavrhovat ani starý kánon, který se sice stal legendami, ale v šikovných rukách by se mohl vrátit zpět. Stará republika totiž nabízí hned několik skvělých postav.

Jedna z nich nese jméno Bastila Shan. Jde o hrdinku třímající oboustranný světelný meč a bojující v jedné z nejhorších válek historie. Její příběh vznikl díky videohře Knights of the Old Republic z roku 2003, neočekáváme, že by seriál byl přesnou adaptací, ale mohl by silně těžit z již zavedených reálií.

Foto: Disney

Když pomineme Rey, Leiu a Padmé, tak další opravdu silnou ženskou postavou z období Ságy Skywalkerů je Ahsoka Tano. Padawanka představená skrze Klonové války, kde můžeme sledovat, jak se z mladé a nadané studentky stává neohrožená a obávaná bojovnice. Její osud ji bohužel nezavedl do rady Jediů, ale na druhou stranu právě díky tomu nejspíš přežila i osudný rozkaz 66.

Víme, že přežila i pád Impéria, protože by se měla objevit v seriálu Mandalorian 85 %. Je tedy dost možné, že její cesta povede ještě dál a my se dočkáme i jejího samostatného příběhu.

Pravděpodobně však zavítáme úplně někam jinam, protože studio Disney bude chtít pracovat na tom, co momentálně chystá. A tím je Vrcholná republika. Ta nám toho zatím sice moc neodhalila ale mezi pěti představenými Jedii z této doby najdeme hned tři ženy.

Foto: Disney

První z nich je Avar Kriss, tu bychom zjednodušeně mohli představit jako ekvivalent Captaina Americy. Dále na tomto seznamu najdeme Keeve Trennis. Tato mladá a čerstvá členka řádu třímá oboustranný světelný meč a její bystrost a impulzivnost slibují zajímavé příběhy. Třetí a zatím poslední z představených žen je zároveň i tou nejmladší. Vernestře “Vern” Rwoh je sice jen 16 let, i tak ale jde o nejmladší plnohodnotnou rytířku za několik posledních generací.

Každá z těchto tři postav nabízí dostatek prostoru pro silné příběhy, které by nás navíc zavedly do zatím nezmapovaných vod. A právě čistý štít by možná mohl být to, co předaleká galaxie nyní potřebuje.

Rogue One: Matka Jyn Erso mohla být rytířkou Jedi a finální scéna původně vypadala úplně jinak

Zatím si ale na cokoliv oficiálního musíme počkat. Spekulacím a teoriím se meze nekladou a zvláště Vern a Keeve vypadají na velmi solidní materiál pro nejrůznější příběhy. První z nich dorazí ještě letos, ale pouze v podobě knih.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: