Nové statistiky odhalují, jak silně s karanténou vzrostla popularita streamovacích portálů

27. 4. 2020 1 102×22 světlý/tmavý vzhled

Opatření ohledně koronaviru se sice pomalu začínají uvolňovat, ale i tak nás stále čeká ještě hodně dnů strávených doma a s tím se pojí i aktivity, které v tomto prostředí můžeme dělat. Mnozí momentálně využívají streamovacích portálů více, než tomu bylo v minulosti. Jak moc tedy vzrostla sledovanost?

Foto: Disney

Společnost Nielsen provedla průzkum na půdě Spojených států, kde zmapovala, jak narostlo využití internetu pro sledování streamovacích portálů. Většina tamějších států vyhlásila karanténu v průběhu března, v Nielsen tedy porovnali čísla z prvního a posledního týdne tohoto měsíce.

Stejně jako tomu je všude ve světě, některé státy zaznamenaly větší nárůst než jiné a například ve městě Portland v Oregonu se sledovanost téměř zdvojnásobila. Ve většině případů se ale nárůst pohybuje kolem 50 %.

Průzkum se podíval i na to, kdy je tato změna nejvýraznější a finální čísla odhalují, že vyjma ranních a brzkých odpoledních hodin je více méně konstantní napříč celým dnem. Jde o celkem pochopitelnou věc, protože mnozí běžně využívají seriály i jako kulisu, když něco dělají.

Netflix má momentálně větší hodnotu než Disney. Jak si tito giganti vedou v karanténě?

Během března tedy sledovanost vzrostla v průměru o 50 %, pokud se ale podíváme na stejné období minulého roku, tak zjistíme, že v tuto chvíli jde o nárůst o 100 %. I bez koronaviru se tedy streamovacím portálům daří stále více.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: