Harry Potter: Svět čar a kouzel pomohl s pojmenováním nově objeveného druhu hada

Datum vydání 28. 4. 2020Shlédnutí 8 131×Názory k tématu1Sdílení článku79Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Knižní a filmové světy čas od času proniknou hluboko do našich srdcí a občas dokonce ovlivní svět kolem nás způsobem, jaký bychom opravdu nečekali. A něco takového se stalo i v Indii, kde tým vědců objevil nový druh hada.

Foto: Zoosystematics and Evolution

Na tom by ve většině případů nebylo nic zvláštního, pokud by ovšem jeden z výzkumníků nebyl tak velkým fanouškem světa čar a kouzel. Tento tým se tedy rozhodl, že prokáže poctu jednomu z největších kouzelníků historie, Salazaru Zmijozelovi. Nově objevený druh totiž nese jméno Trimeresurus Salazar. Jeho nejvýraznější odlišností je červená linie na straně hlavy.

U Godrika Nebelvíra bohužel asi nehrozí, že by po něm byl pojmenován nějaký nový druh, protože gryfové se neobjevili od dob antického Řecka. Helga z Mrzimoru a Rowena z Havraspáru mají šance o něco vyšší.

Fantastická zvířata 3: Přijde obří válka s velkolepými bitvami, prozradil herec Dan Fogler

Svět čar a kouzel se jinak může momentálně těšit z filmové série Fantastických zvířat, která ve třetí části slibuje velkou kouzelnickou bitvu. Bohužel si ale na cokoliv přesnějšího musíme ještě počkat, protože produkce momentálně stojí kvůli aktuální epidemii koronaviru.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023