Harry Potter: Svět čar a kouzel pomohl s pojmenováním nově objeveného druhu hada

28. 4. 2020 7 822×12 světlý/tmavý vzhled

Knižní a filmové světy čas od času proniknou hluboko do našich srdcí a občas dokonce ovlivní svět kolem nás způsobem, jaký bychom opravdu nečekali. A něco takového se stalo i v Indii, kde tým vědců objevil nový druh hada.

Foto: Zoosystematics and Evolution

Na tom by ve většině případů nebylo nic zvláštního, pokud by ovšem jeden z výzkumníků nebyl tak velkým fanouškem světa čar a kouzel. Tento tým se tedy rozhodl, že prokáže poctu jednomu z největších kouzelníků historie, Salazaru Zmijozelovi. Nově objevený druh totiž nese jméno Trimeresurus Salazar. Jeho nejvýraznější odlišností je červená linie na straně hlavy.

U Godrika Nebelvíra bohužel asi nehrozí, že by po něm byl pojmenován nějaký nový druh, protože gryfové se neobjevili od dob antického Řecka. Helga z Mrzimoru a Rowena z Havraspáru mají šance o něco vyšší.

Fantastická zvířata 3: Přijde obří válka s velkolepými bitvami, prozradil herec Dan Fogler

Svět čar a kouzel se jinak může momentálně těšit z filmové série Fantastických zvířat, která ve třetí části slibuje velkou kouzelnickou bitvu. Bohužel si ale na cokoliv přesnějšího musíme ještě počkat, protože produkce momentálně stojí kvůli aktuální epidemii koronaviru.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: