Star Wars: Jsou vždy jen mistr a učedník? Novelizace devátého dílu změnila sithské Pravidlo dvou

29. 4. 2020 11 300×1542 světlý/tmavý vzhled

Když se mistr Yoda a Mace Windu v závěru Skryté hrozby 79 % baví o údajně mrtvém Darthu Maulovi, připomenou sithské pravidlo dvou. Vždy prý existují jen dva členové temného řádu, mistr a jeho učedník. Mistrem byl v sérii Star Wars samozřejmě císař Palpatine a jeho učedníky již zmíněný Maul, hrabě Dooku a konečně Darth Vader. Toto Pravidlo dvou pak kdysi zavedl mocný Darth Bane.

Foto: Falcon

Podle serveru Screen Rant ale série z předaleké galaxie nyní Pravidlo dvou upravila. Stalo se tak v oficiální novelizaci Vzestupu Skywalkera 62 %, kde Rey nalezne prastarý text srovnávající řády Sithů a Jediů. V tom se dočteme, že je Sithů mnoho, ale mnohdy jim vládnou dva (v angličtině ruled by two).

Star Wars: Z boje světelnými meči se ve Francii stal oficiálně sport

To v praxi znamená, že vedle lordů ze Sithu typu Vadera nebo Sidiouse mohou existovat ještě i nižší příslušníci řádu, typu třeba císařova tajného kultu z již zmíněného Vzestupu Skywalkera. Sithové přitom již dříve využívali služeb dalších uživatelů Temné strany, jako byli třeba inkvizitoři ze seriálu Povstalci 67 % nebo třeba vražedkyně Asajj Ventress z Klonových válek 77 %. Ti ale do řádu přímo nepatřili.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (15 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: