Iron Man by se mohl vrátit. Nejde ale o něco, co může přijít jen tak. Jak to vidí bratři Russoovi?

4. 5. 2020 4 746×1749 světlý/tmavý vzhled

Iron Man byl prvním filmem ze světa MCU a Robert Downey Jr.   nám tuto postavu představil takovým způsobem, že si ho zamiloval snad každý. I proto je celkem těžké se smířit s myšlenkou, že už se s ním na filmových plátnech prostě neshledáme. Nebo by tomu snad mohlo být jinak?

Foto: Disney

Zajímavý pohled na celou věc pak mají i bratři Russoovi, ti totiž prozradili, že se nebrání přivedení Iron Mana zpět na scénu. Samozřejmě to ale má svůj háček a ten v tomto případě není zrovna malý.

V případě smrti Tonyho Starka totiž šlo o velmi silnou scénu, ke které tvůrci nějakou dobu směřovali a připravovali pro ni půdu. Odchod ze scény mu ušili na míru a nic jiného by asi jeho příběh neuzavřelo lépe. Základem všech takových momentů je ale jejich uvěřitelnost a reálnost, a proto působí tak silně.

Pokud by se Tony z ničeho nic vrátil o pár filmů později, tak by tím vlastně pohřbili a pošlapali svou vlastní práci jen proto, aby na scénu vrátili oblíbenou postavu.

Scarlett Johansson nebyla první volbou pro Black Widow. Není ale jediným Avengerem s tímto osudem

Nejvíce tedy záleží na okolnostech a příběhu. Určitě jde o něco, co by šokovalo a překvapilo, podle Russoových by tedy vše muselo proběhnout nějakou inovativní a nepředvídatelnou cestou a hlavně by tento krok nesměl postrádat smysl z hlediska celého MCU.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (17 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: