Age of Ultron: Ve druhých Avengers se mohl ukázat Loki, Hulk by v jedné scéně zešedl

7. 5. 2020 3 945×28 světlý/tmavý vzhled

Druhý díl série Avengers se mezi fanoušky těší asi nejmenší oblibě. Zatímco jednička poprvé ukázala všechny hrdiny pospolu, v Infinity War 86 % se představil mocný Thanos a Endgame 83 % sloužila jako obří finále, Age of Ultron 73 % stál krapet v pozadí. Přesto se k němu po letech mnozí diváci znovu vrací a všímají si mnoha zajímavostí, které jim třeba napoprvé unikly.

Režisér chtěl menší film

Foto: Falcon

Joss Whedon   plánoval po velkolepých prvních Avengers 83 % ubrat trochu plynu a zaměřit se na charaktery. Chtěl natočit osobnější a bolestivější pokračování, které by působilo svěže a organicky. Musel přitom ale bojovat i se samotným studiem, které pro některé jeho plány nemělo pochopení.

„Celý proces mě tak vyčerpal,“ přiznal režisér v roce 2016. „Zčásti za to mohly spory s Marvelem, kterým se nedalo vyhnout. Velká část se týkala mé vlastní práce a také jsem byl unavený.“

Čeho se přesně zmíněné tahanice s producenty týkaly? Třeba dlouhé scény na Hawkeyově farmě, kde strávíme zhruba čtvrthodinku s postavami a příběh na čas zvolní. Whedon musel za zachování výletu hrdinů do přírody bojovat.

Thorova jeskyně

Nakonec musel přistoupit ke kompromisu. Farma mohla zůstat, ale vystřižena nesměl být ani Thorova podivná odbočka. Vzpomenete si na ni ještě? Bůh hromu se vydává do jeskyně, kde zažívá zvláštní vizi Kamenů nekonečna a po kůži mu poskakují blesky. Tvůrci však scénu poměrně výrazně zkrátili.

Marvel později zveřejnil i prodlouženou verzi jeskynní vize, v níž Thora posedly norny, bytosti známé ze severské mytologie. Jeho ústy si pak povídaly s doktorem Erikem Selvigem, který se ptal právě třeba i na otázky ohledně Kamene mysli z Lokiho žezla.

Foto: Falcon

Nevlastní Thorův bratr se mimochodem taky mohl ukázat. Konkrétně v druhé vizi boha hromu, když mu do hlavy vleze Scarlet Witch. Herec Tom Hiddleston   dokonce natočil své scény, diváci v testovacím publiku však byli jeho rolí zmatení. Domnívali se prý, že Loki ovládá Ultrona. Tvůrci proto moment vystřihli.

Scény ve Wakandě

Foto: Falcon

Fiktivní africká země, která dosáhla vysoké úrovně technologického rozvoje díky zásobám vibrania, se poprvé oficiálně představila ve snímku Captain America: Občanská válka 78 % (cameo ve druhém Iron Manovi 73 % nepočítáme). Dovnitř jsme se pak mrkli až předloni v Black Pantherovi 67 %. Zavést nás tam mohli ale právě i druzí Avengers.

Podle serveru What Culture režisér návštěvu Wakandy původně plánoval. Protože však nechtěl představovat nové postavy, připadlo mu posléze, že by scéna nestála za to. Proto Whedon nakonec přišel s novým nápadem.

Známý herec Andy Serkis  , představitel Gluma či Caesara z Planety opic, se zrovna účastnil natáčení a pomáhal s technologií motion capture. Režisér zároveň na internetu zahlédl fanart Serkise jako padoucha Klawa z Black Panthera. Zrodil se tak boční záporák Ulysses Klaue, od něhož nakonec Ultron vibranium získal.

Incestní vztah

Foto: Falcon

Ano, pořád ještě čtete článek o Avengers, ne o Hře o trůny 91 %. Sourozenci Scarlet Witch a Quicksilver spolu měli v jedné verzi komiksů milenecký vztah. Často také stojí až podezřele blízko sobě a tak všelijak podobně. Herci Elizabeth Olsen   a Aaron Taylor-Johnson   se proto rozhodli, že si budou s podobnými záběry hrát, přestože verze postav z MCU samozřejmě zůstaly čistě u sourozenecké lásky.

Olsen a Taylor-Johnson přitom kdysi hráli manželský pár ve snímku Godzilla 59 %, kde také poprvé sdíleli plátno. Oba chtěli vědět, zda ten druhý roli v MCU akceptuje a zavolali si proto, než podepsali smlouvu.

Šedý Hulk

Foto: Falcon, upraveno autorem článku

Bruce Banner se mohl stát v Age of Ultron netradičně šedým naštvaným monstrem místo své obvyklé zelené barvy. Dojít k tomu mělo ve chvíli, kdy hrdinovi vleze do hlavy Scarlet Witch a Hulk se vydá ničit nedaleké město, takže musí být zastaven Iron Manem ve speciálním obleku. Zelená se však tvůrcům prostě líbila víc a nakonec prostě jenom upravili Hulkovy oči.

Druzí Avengers také vysvětlují, jak je možné, že Bruce Banner během transformace v obřího zelenáče neroztrhá své kalhoty. Na okamžik je totiž zahlédneme v laboratoři, z čehož vyplývá, že na nich Banner nejspíš pracoval společně s Tonym Starkem.

In Avengers: Age of Ultron Hulk's Stretchy Pants can be seen hanging in Tony's and Bruce's laboratory, implying that they developed them together in the lab. from r/MovieDetails

A ještě jeden fakt související s Hulkem – tvůrci jednu dobu podle herce Tima Rotha   přemýšleli, že by se ve snímku mohl vrátit padouch Abomination. Ten totiž v propojeném vesmíru MCU stále ještě žije, ačkoli si ho už nejspíš za těch dvanáct let mnozí fanoušci už ani nepamatují.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71008

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2914

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

To nejzajímavější z tohoto týdne: