Star Wars: Jak přišel slavný droid R2-D2 ke svému jménu? Víme také, jak Lucas pojmenoval Vadera

5. 5. 2020 2 905×50 světlý/tmavý vzhled

Proč se slavný modrobílý droid jmenuje zrovna R2-D2? Server Digital Spy nedávno připomenul původ robůtkova jména, který vysvětlil sám režisér George Lucas   v knize The Making of Star Wars, věnované natáčení legendární Nové naděje 88 %. Možná překvapivě zkratka vznikla ještě při práci na Lucasově prvotině, snímku THX 1138 73 %.

Foto: Falcon

Tvůrci totiž během postprodukce hledali druhý dialog z druhé cívky, anglicky Reel 2, Dialogue 2. Někdo se ale pro stručnost rozhodl volat po R2D2. Lucasovi i jeho spolupracovníkovi Walteru Murchovi přišlo, že zní zkratka velmi dobře a dala by se použít jako jméno, načež si ji režisér zaznamenal do zápisníku.

Netušili jste, že jsou příbuzní. 17 slavných tváří filmu, které byste si sami nespojili

Pokud se ale ptáte, jak ke svému označení přišel zlatý droid C-3PO, asi vás krapet zklameme. Lucas se prostě rozhodl, že vymyslí něco trochu podobného zkratce R2-D2 a zvuk C-3PO se mu jednoduše nejvíc líbil. Podobně si ostatně jména cucal z prstu i pro další postavy z předaleké galaxie.

Třeba Darth Vader si měl prý původně říkat Dark Water (doslova temná voda), načež Lucas druhé jméno několikrát pozměnil. Kombinací několika nápadů – třeba na sithské lordy s přídomkem Darth – se nakonec ikonický padouch zrodil ve své současné podobě.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: