Avatar 2 ukázal fotky z natáčení podmořských scén. Před světlem chrání plovoucí bílé koule

7. 5. 2020 14 126×84 světlý/tmavý vzhled

Na premiéru druhého Avatara   si ještě počkáme více než rok a půl, do prosince 2021. Tvůrci však už několikrát v posledních měsících zveřejnili aspoň nějaké vizuální koncepty či fotky z natáčení, abychom se nepřestali těšit. Nejinak tomu je i tentokrát – na twitterovém účtu filmové série tvůrci ukázali, jak vznikaly podvodní scény.

Slavný režisér James Cameron   na fotografiích instruuje herce, kteří se chystají ponořit pod hladinu. Všimnout si můžeme plovoucí kamery i šedých obleků s přilbami, které trikaři používají pro technologii motion capture. Ta přenáší pohyby skutečných lidí do světa 3D animace, takže modří mimozemšťané ve snímku působí o poznání realističtějším dojmem.

Foto: Bontonfilm

Velkou část vodní plochy pokrývají malé bílé koule, které podle popisku fotek brání světlu narušovat natáčení pod hladinou. Vzadu pak zahlédneme monitor, na který se nejspíš přenáší živě záběry ze všech zapnutých kamer. V plném rozlišení zde na Twitteru.

Závěrem přihodíme ještě obrázek, který oficiální účet Avatara zveřejnil před několika dny. Domorodci se na něm shromáždili okolo Stromu duší, zatímco na nebi září plynný obr Polyfémus. Právě okolo této planety obíhá lesnatý měsíc Pandora, na jehož povrchu se odehrává většina příběhu.

Avatar: Jake měl zkusit drogy, domorodci lovili buvoly. Mrkli jsme na vystřižené scény

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: