Natáčení druhé řady Carnival Row a seriálu Falcon a Winter Soldier by se brzy mohlo vrátit do Prahy

8. 5. 2020 2 512×140 světlý/tmavý vzhled

Těsně před vyhlášeném nouzového stavu a uzavření našich hranic se v Praze připravovaly hned dva velké mezinárodní projekty. Jedním z nich je druhá řada pro Carnival Row 72 %, která exkluzivně využívá České Republiky a druhým je seriál ze světa MCU, Falcon a Winter Soldier  .

Foto: Amazon Prime Video

Podle nejnovějších vyhlášek to vypadá, že bychom se brzy mohli dočkat obnovení produkce minimálně u Carnival Row. Díky novému ustanovení vlády mohla Česká filmová komise vydat oficiální samoregulační doporučení, které slouží všem filmovým studiím se zájmem natáčet v naší zemi.

Česká republika se tímto stává jednou z prvních zemí, co otevírá své hranice k těmto potřebám. Před nouzovým stavem se v Praze a Liberci pracovalo na další sérii Carnival Row s Orlandem Bloomem   a Carou Delevingne   v hlavních rolích. Amazon Prime Video u nás ale připravovalo ještě jeden projekt, jde o další fantasy, The Wheel of Time  .

Druhá řada Carnival Row s Orlandem Bloomem v hlavní roli se bude tento týden natáčet v Liberci

Nouzový stav v obou těchto případech znamenal stopku z hlediska natáčení. Podobně na tom pak byl i projekt z dílny studia Disney, Falcon a Winter Soldier. Ten u nás ale měl natočit jen několik scén, takže u něj celková produkce závisí hlavně na opatřeních přímo v Kalifornii, kde je umístěna i většina studií velkého myšáka.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: