Star Wars: Blíží se konec vlády Kathleen Kennedy nad předalekou galaxií?

18. 5. 2020 3 748×1129 světlý/tmavý vzhled

Předaleká galaxie zažívá celkem zvláštní časy, na jedné straně se nám dostává seriálů v podobě Mandaloriana 85 % a Klonových válek 77 %, na té druhé jsme pak sledovali trilogii, která vnesla pořádnou vlnu rozpaků do řad fanoušků. A když se podíváme na historii studia Lucasfilm, tak tato prapodivná éra začala po přechodu pod Disney.

Foto: Disney

Mnozí tedy začali velkého myšáka obviňovat, že jim ruinuje milovaný svět, a že smetl ze stolu veškeré dodatečné příběhy. Pravdou ale je, že se vším souhlasila hlavně nová prezidentka studia Lucasfilm, Kathleen Kennedy  , která od svého nástupu v roce 2012 připravovala novou trilogii a pravděpodobně pro ní chtěla čistý štít.

Jak tyto filmy dopadly víme více než dobře a po osmi letech sezení na trůnu nám svým způsobem dodala jen jeden mistrovský projekt v podobě Mandaloriana. Popravdě s ním ale vlastně neměla co dělat, protože si ho vymyslel i prosadil sám jeho tvůrce, Jon Favreau  , a Kathleen mu dala jen zelenou. 

Ve výsledku za sebou tedy má spíše sérií přešlapů jako například výměny režisérů jak u Sola 71 %, tak hlavně u samotné hlavní trilogie. Odklady u Cassiana Andora   a Obi-Wana Kenobiho   také nejsou zrovna dobrou vizitkou a oznámená trilogie od tvůrců Hry o trůny 91 % ve vší tichosti zmizela v jedné z mlhovin předaleké galaxie.

Foto: Disney

Jak to tedy vlastně vypadá s její rolí ohledně budoucnosti světa Star Wars? Kontrakt jí vyprší koncem roku 2021 a nedávno odhalené projekty naznačují, že se nové smlouvy nedočká. Film z rukou Taiky Waititiho   i seriál od Lesley Headland   totiž nesou jeden společný prvek, Kathleen Kennedy v jejich souvislosti vůbec nebyla zmíněna.

Když si vybavíme veškerá předešlá oznámení, tak ji téměř nebylo možné odtrhnout od všeho, co Lucasfilm prezentoval. Proč tomu tak bylo? Protože za těmito projekty stála a jakožto prezidentka studia měla i svým způsobem povinnost prezentovat svou práci, hlavně ale šlo o věci, na kterých se sama výrazně podílela.

Dalším indikátorem toho, že se její éra blíží svému konci je i to, že téměř všechny aktuálně aktivní projekty mají vyjít až po skončení její smlouvy.

Star Wars: Seriál o Obi-Wanu Kenobim by mohl obsahovat další významnou osobnost z prequelů

Vedení studia Disney samozřejmě nehodlá Kathleen předčasně vyhodit, protože by tím jen vneslo rozpaky ještě mezi vlastní investory. Uvidíme, co dalšího nám prozradí letošní Star Wars Celebration, akce, která sice asi bude zrušena ve své fyzické podobě, ale určitě se dočká nahrazení alespoň nějakého digitálního ekvivalentu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71008

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 1822

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

14. 12. Daniel 6611

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

9. 5. Aleš 18576

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

To nejzajímavější z tohoto týdne: