Avatar 2 by ještě mohl stihnout plánované datum premiéry, věří režisér James Cameron

12. 5. 2020 3 938×56 světlý/tmavý vzhled

Koronavirus přerušil produkci celé řady hollywoodských blockbusterů a zasáhl i do práce filmařů, kteří pracují na druhém dílu Avatara  . Režisér James Cameron   však přesto stále doufá, že snímek dorazí do kin v původně plánovaném termínu, totiž v prosinci příštího roku.

Foto: Bontonfilm

Nový Zéland se prý snaží na svém území virus zcela vymýtit skrze důkladné trasování a testování. Cameron tak stále chová naději, že bude moci v ostrovním státě natáčet se zpožděním v řádech pouhých měsíců. Kdyby se to tak podařilo, premiéra by se podle všeho stále dala stihnout.

Avatar: Jake měl zkusit drogy, domorodci lovili buvoly. Mrkli jsme na vystřižené scény

„Všichni – všichni z Wety Digital a z Lightstormu – pracují z domova do té míry, do jaké je to možné,“ prozradil o tvůrcích počítačových efektů. Cameron sám prý trochu stříhá, hlavní část jeho práce se však odehrává na scéně a právě tu nyní slavný filmař postrádá. Na Novém Zélandu se už každopádně točit může, země nicméně omezila vstup cizincům.

Z lesnaté Pandory mimochodem dorazila ještě jedna zpráva: podle serveru Deadline mají pokračování Avatara obří rozpočet miliardy amerických dolarů. Ze zprávy není jasné, zda se údaj týká jen druhého a třetího dílu, nebo i plánované čtyřky a pětky.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: