M*A*S*H: Ukážeme, jak dnes vypadají herci ze seriálu. Prozradíme také, co během let natáčeli

Datum vydání 13. 5. 2020Shlédnutí 8 575×Názory k tématu1Sdílení článku134Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

I po dlouhých desetiletích má seriál M*A*S*H 86 % spoustu oddaných fanoušků. Ukázalo se to i před týdnem, kdy jsme si pro vás připravili článek se zajímavostmi z natáčení. Dnes na něj volně navážeme. Odhalíme, co dělali vaši oblíbení herci po konci produkce a jak vypadají nyní.

1) Alan Alda  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

 

 

Představitel ústředního hrdiny Hawkeye Pierce v herecké kariéře pokračuje dodnes a stále se objevuje v různých filmech a seriálech. Loni se ukázal ve vedlejší roli ve snímku Manželská historie 81 %, zahrál si i v Mostu špionů 79 % Stevena Spielberga   z roku 2015. Ani přes Parkinsonovu chorobu a pokročilý věk čtyřiaosmdesáti let Alan Alda neztrácí dobrou náladu. „Miluji realitu,“ řekl na podzim Guardianu. „Její nejistota mi vyhovuje víc, než přání a naděje.“

2) Mike Farrell  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Profesi neopustil ani o tři roky mladší Mike Farrell. Loni jste ho mohli vidět jako soudce v americkém seriálu Námořní vyšetřovací služba 72 %, odkud také pochází obrázek vpravo. Vedle hraní se Farrell v uplynulých letech věnoval třeba i politickému aktivismu. Představitel kapitána B.J. Hunnicuta například bojuje proti trestu smrti, který se ve Spojených státech stále občas využívá.

Zaslouží si víc lásky. Deset filmových a seriálových postav, které možná neprávem podceňujete

3-4) Harry Morgan a McLean Stevenson

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Velitelé Sherman T. Potter i Henry Blake už nás naneštěstí opustili. Herec Harry Morgan   (vlevo) se dožil úctyhodného věku šestadevadesáti let a zemřel v roce 2011. Jeho kolega McLean Stevenson   (vpravo) nepřežil infarkt, který ho postihl už v roce 1996.

5) Loretta Swit  

Dvaaosmdesáté narozeniny oslavila před půlrokem Loretta Jane Swit, která už se v posledních letech na plátnech a televizních obrazovkách tolik neobjevuje. Loni si však zahrála vedlejší roli ve snímku Play the Flute   a věnuje se také boji za ochranu zvířat.

Vetřelci: Nebýt Terminátora, film by nevznikl. Režisér James Cameron musel potlačit povstání štábu

6) Wayne Rogers  

V roce 2015 zemřel Wayne Rogers. Jeho Trapper John se sice objevil jen ve třech úvodních sériích, získal si však mnoho oddaných fanoušků. Hereckou kariéru Rogers nicméně v podstatě ukončil už okolo přelomu tisíciletí a zbytek života strávil zejména prací ve finančním sektoru.

7) David Ogden Stiers  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Pokud vám byl v seriálu hlas Charlese Winchestera trochu povědomý, asi rádi koukáte na anglofonní animované filmy v originálním znění. Herec David Ogden Stiers se totiž věnoval i dabingu – namluvil třeba žabáka z Karcoolky 58 % či hodiny v Krásce a zvířeti 84 %. Jeho hlas mohli zaslechnout i hráči počítačových her, a to třeba v RPG Icewind Dale.

Ogden Stiers však nezanevřel ani na televizi, kde se ukázal třeba v seriálu Dokonalý podraz  . Zemřel v roce 2018.

8) Gary Burghoff  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Gary Burghoff aka Radar se odebral do hereckého důchodu už v polovině devadesátých let. V roce 2010 se však vrátil a zahrál si pastora v křesťanském snímku Daniel's Lot  . Přispěl také do knihy How Do You Know He's Real?, která popisuje zkušenosti nejrůznějších celebrit s Bohem.

Dobytí Tróje, druhá světová válka, nezávislost Skotska. Filmy na Netflixu z historického období

Vedle náboženství se Burghoff zabýval i patentováním svých převratných vynálezů. Prohlédnout si můžete třeba jeho nápad na držadlo určené ke zvedání záchodového prkénka. Nekecáme.

9) William Christopher  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Poslední den roku 2016 nás opustil William Christopher, který se v seriálu ukázal jako katolický kněz otec Mulcahy. Za zmínku stojí, že si duchovního zahrál i v jedné ze svých posledních rolích – na obrázku vpravo si ho můžete prohlédnout v soap opeře Days of Our Lives, kde Christopher vystupoval v roce 2012.

10) Jamie Farr  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Naši desítku pak uzavírá stále žijící, pětaosmdesátiletý Jamie Farr alias Klinger. V armádě nesloužil jenom v seriálu, ale i ve skutečném životě. Dodnes se ještě čas od času na obrazovce či na plátně ukáže, napsal ale také spolu s manželkou dětskou knížku Hababy's Christmas.

Bonus) Larry Linville  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Představitel Franka Burnse zemřel v roce 2000 v důsledku pneumonie. Po roli v seriálu se dál věnoval herectví, už nikdy ale nezískal tak populární roli. K odchodu se však rozhodl sám, protože mu přišlo, že se M*A*S*H odklání od komediálního řánru a jeho postava už se do příběhu nehodí.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *