Mad Max: Hlavního hrdinu mohl hrát Jeremy Renner, začátek a konec vznikl až během dotáček

14. 5. 2020 1 828×2 světlý/tmavý vzhled

Zatímco ve starších dílech Šíleného Maxe ztvárnil hlavního hrdinu Mel Gibson  , Zběsilá cesta 80 % v roli představila Tom Hardyho  . Nově se však ukázalo, že tvůrci v jednu chvíli zvažovali obsadit Jeremyho Rennera  , známého jako Hawkeye z Avengers 83 %. Prozradila to herečka Zoë Kravitz  , která ztvárnila jednu z prchajících manželek hlavního padoucha. Zprávu přinesl deník New York Times u příležitosti pátého výročí premiéry.

Foto: Freeman Ent.

Dozvěděli jsme se také, že studio Warner Bros. nařídilo přerušit natáčení Zběsilé cesty ještě předtím, než tvůrci stihli dát dohromady scény ze začátku a konce snímku. Konkrétně chyběly ty části příběhu, které se odehrávají v Citadele. Tvůrci je doplnili až během dotáček.

Občas to přeci jen funguje: 7 rebootů, které vzkřísily známé série

Člen štábu Carl Gibson zase prozradil, v čem podle něho tkví síla snímku. Velká většina akce je skutečná, ne jako například v sérii Rychle a zběsile. Chlupy vám prý vstávají na zátylku jen tehdy, když jsou akční scény tak realistické, jak to jenom jde.

Celý článek si můžete v anglickém originále přečíst zde. Najdete v něm celou řadu dalších zajímavostí. Dozvíte se třeba, jak autorka divadelní hry pomohla herečkám ztvárnit zneužívané manželky a že Furiosa původně nosila dlouhé vlasy.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: