Je Titanic ve skutečnosti o cestování časem? Vysvětlíme bizarní fanouškovskou teorii

Datum vydání 16. 5. 2020Shlédnutí 6 004×Názory k tématu4Sdílení článku115Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Režisér James Cameron   se velice snažil, aby jeho adaptace 85 % poslední plavby legendárního Titanicu působila co nejuvěřitelnějším dojmem. Zašel dokonce tak daleko, že jednu důležitou scénu natočil zrcadlově obráceně. Ďábel je však v detailech a několik chybiček se do filmu i přesto vloudilo. Právě na nich staví populární teorie, která tvrdí, že je hrdina Jack Dawson cestovatelem v čase.

Foto: Bontonfilm

Jack například zmíní, že rybařil u jezera Wissota. To ale vzniklo v důsledku stavby přehrady, která byla dokončena až v roce 1917 – tedy zhruba pět let po katastrofě Titanicu. Podobně se mladík nemohl projíždět ani na horské dráze v Santa Monica Pier. Ta se totiž pro změnu dočkala otevření v roce 1916.

Postaveno pro film. 10 nejúžasnějších projektů, které vznikly kvůli natáčení

Teorii o cestovateli časem napovídá i fakt, že Jack neměl k dispozici žádnou hotovost a musel si lístek na Titanic opatřit svou obratností v pokeru. Době, v níž se odehrává děj, navíc neodpovídá ani střih jeho vlasů. A to jsme ještě vůbec nezmínili hrdinův batoh, který podle všeho vypadá víc jako z konce 30. let.

Foto: Bontonfilm

A proč by vlastně Jack Dawson cestoval do minulosti? Aby Rose zachránil život, přece. Dokonce i za cenu potopení lodi – kdyby Titanic na chvíli zastavil nebo zpomalil ve snaze hrdinku zachránit, nikdy by se nemusel srazit s ledovcem.

Stála ale záchrana života jedné mladé ženy za tolik zbytečných smrtí? Podle navazující teorie rozhodně ano. Někteří fanoušci přišli s úsměvným nápadem, že je Rose babičkou Sarah Connor, matky legendárního Johna Connora ze série Terminátor 87 %.

Stroje vymyslely nenápadný plán, jak Rose dohnat k sebevraždě, ale lidský odboj naštěstí včas jejich pikle odhalil. Proto vyslal Dawsona, aby dívku zachránil a zajistil, že se dějiny budou ubírat stále stejným směrem.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *