Návrat Jediho mi přišel předvídatelný, prozradil Mark Hamill. Pochválil Mandaloriana

18. 5. 2020 2 852×66 světlý/tmavý vzhled

Představitel Luka Skywalkera Mark Hamill   se poměrně často vyjadřuje k událostem týkajícím se světa Star Wars i k jednotlivým filmům série. Nově odhalil, že kritizoval dokonce i kultovní originální trilogii, konkrétně Návrat Jediho 87 %. Své výtky dokonce přednesl i samotnému tvůrci předaleké galaxie Georgovi Lucasovi  . Přišlo mu, že je scénář příliš předvídatelný.

Foto: Bontonfilm

„Marku,“ odpověděl prý Lucas. „Nezapomínej. Děláme to pro děti.“ Hamill údajně předpokládal, že jeho postava odpadne na Temnou stranu Síly, neboť Luke v šesté epizodě nosí černé oblečení. Každý herec by si podle něj rád zahrál své zlé dvojče. K odpadnutí hrdiny však ve snímku nakonec nedošlo, ač to tvůrci v jednu chvíli zvažovali.

Prequely Star Wars, Thor i Harry Potter. Osmero sérií, z nichž nás nejvíc bavila trojka

Luke měl sundat Vaderovi jeho přilbu a po chvíli si ji nasadit se slovy: „Teď jsem Vader já. Teď půjdu a zničím flotilu Povstalců, abych mohl vládnout galaxii!“ I tehdy však Lucas nakonec nápad zamítl, protože by do dětského snímku nesedl.

Ale vraťme se ještě na závěr k Hamillovi. Ten se totiž nechal slyšet, že považuje nový seriál The Mandalorian 85 % za velmi povedený. Prý se tematicky hodně podobá původní vizi George Lucase.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: