Star Wars: George Lucas změnil konec Epizody V pár dní po jejím vydání. Co se mu na něm nelíbilo?

Datum vydání 19. 5. 2020Shlédnutí 5 056×Sdílení článku74Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Psal se 21. květen 1980, Impérium vrací úder 89 % akorát zavítalo do prvních kin a George Lucas   se po jeho shlédnutí chopil telefonu aby zavolal Tomu Smithovi, tehdejšímu hlavnímu manažerovi v Lucasfilmu. Klíčovou větou, na kterou Tom dodnes vzpomíná bylo: „Nechci ti to říkat, ale potřebujeme další záběry pro Impérium.“

Foto: Disney

Lucas totiž zjistil, že konec filmu není tak jasný, jak by si přál a rozhodl se tedy využít poslední možnosti, jak film upravit. Veřejnost sice už mohla na tento snímek do kina, ale promítán byl pouze v několika vybraných sálech po celé Americe, plošně měl být k vidění až od 18. června.

A přesně to Georgovi a jeho týmu stačilo. Zajímavostí pak je i to, že samotný režisér Irvin Kershner   ani nedostal prostor se k tomu nějak výrazně vyjádřit. Co tedy bylo tak špatného se závěrem jednoho z nejlepších filmů historie?

Podle Lucase nešlo poznat, kde se nacházejí jednotlivé postavy, jestli jsou ve vzájemné blízkosti, nebo je naopak dělí několik světelných let. Dnes už víme, že po úprku z Oblačného města zavítali Luke a Leia na lékařskou fregatu, Lando a Chewie se chopili kormidla Millennia Falcon a Han si užíval pobytu v karbonitu.

Star Wars: Blíží se konec vlády Kathleen Kennedy nad předalekou galaxií?

Rozdíly můžete vidět v následujících dvou videích, první ukazuje původní verzi, to druhé pak tu, kterou pravděpodobně všichni známe. Lucas celkem přidal tři záběry – průlet kolem hlavní fregaty, přiblížení na Millennium Falcon, odkud můžeme slyšet Landa a následný posun k oknu, kde se nachází Luke a Leia.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023