Thor: Ragnarok mohl ukázat postavu ze Strážců Galaxie, Surtur má rohy z bumerangu

22. 5. 2020 8 594×98 světlý/tmavý vzhled

Třetí Thor s podtitulem Ragnarok 82 % v očích mnoha fanoušků vzkřísil celou sérii, změnil atmosféru a tón příběhů o bohovi hromu a v neposlední řadě umetl cestičku nadcházejícímu čtvrtému dílu s podtitulem Love and Thunder  . Věděli jste ale, že natáčení zkomplikovala třeba nebezpečná krajta?

Hadí útok

Foto: Falcon

Snímek totiž vznikal v Austrálii, která proslula množstvím nebezpečných plazů. Zmíněná krajta spadla z hustých stromů, nezranila však žádné herce nebo členy štábu. Ti stihli udělat několik fotek hada než dorazil profesionál, který zvíře bezpečně přemístil. Za zmínku stojí, že filmový Thor hady miluje, což na sebe prozradí právě v Ragnaroku.

Jak Marvel tiše přepisoval historii. Tvůrci mezi jednotlivými filmy nenápadně měnili příběh

Produkce se nicméně účastnili i nejikoničtější australští tvorové, klokani. Ti se prý před ranním začátkem natáčení občas motali okolo kulis Sakaaru a Asgardu. Klokana byste asi v říši severských bohů zrovna nečekali, co?

Požehnání domorodců

Foto: Falcon

Pomocnou rukou přispěli filmařům místní Aboriginci, tedy australští domorodci z dob před kolonizací kontinentu. Kmen prý před začátkem natáčení provedl rituální tanec, který měl tvůrcům zajistit úspěšnou práci. Aboriginci se vrátili i po poslední klapce s další krásnou ceremonií.

Domorodci také vyrobili zelené praporky, makety Hulkových hlav a další materiály, které používají zelenáčovi fanoušci během gladiátorských zápasů na Sakaaru. Loď, v níž hrdinové planetární smetiště opustí, byla zase nabarvena ve stylu aboriginské černo-žluto-červené vlajky.

Roháč Surtur

Foto: Falcon

Pamatujete si na Surtura, obřího ohnivého démona z Muspelheimu, který přinese zkázu Asgardu? I ten se dočkal jednoho australského easter eggu. Jeho rohy jsou vyrobené z bumerangu, který tvůrci dostali darem. Forbes k tomu trefně podotkl, že koruna umožňuje Surturovi vrátit se i po porážce zpátky – podobně jako bumerang přiletí zpět k tomu, kdo jej vrhl.

Kamarád z práce

Foto: Falcon

Když Thor poprvé uvidí Hulka na Sakaaru a zaraduje se, označí zeleného obra za kamaráda z práce. Moment ale původně v této podobě nebyl ve scénáři. Vymyslelo ho dítě, které produkci navštívilo v rámci programu Make-A-Wish. Ten se snaží plnit přání nezletilím, jenž trpí těžkými onemocněními.

Age of Ultron: Ve druhých Avengers se mohl ukázat Loki, Hulk by v jedné scéně zešedl

Hulk o sobě mimochodem vůbec poprvé v celé historii MCU promluví v první osobě. „Jen jsem prostě každou chvíli rozzlobený,“ řekne zelenáč, místo aby použil své klasické: „Hulk je každou chvíli rozzlobený.“ Stane se to ve chvíli, kdy Hulk hovoří s Thorem a zjevně se tak probouzí jeho lidská stránka.

Hulka vůbec poprvé daboval Mark Ruffalo  , představitel jeho lidské podoby, Bruce Bannera. Ve starších filmech se o hlas postavy postaral Lou Ferrigno  .

Waititi hrál všechno

Foto: Falcon

Asi víte, že režisér Taika Waititi   ztvárnil v Ragnaroku kamenovitého revolucionáře Korga. Všimli jste si ale, že zároveň propůjčil hlas jedné z hlav trojhlavého mimozemšťana? Krom toho Waititi ještě nějak stíhal nahrát pohyby již zmíněného padoucha Surtura. Režisérovi také patří činky Shake Weight, které si ze Země do své sbírky přinesl Skurge. Koupil si je, když ztvárnil menší roli v nechvalně proslulém superhrdinském snímku Green Lantern 57 %.

Drobného camea se dočkala i Waititiho manželka Chelsea Winstanley, která ztvárnila jednu z žen, které se starají o Thora po jeho příchodu na Sakaar. Jednu z jejích kolegyní si pak zase zahrála žena Chrise Hemswortha   Elsa Pataky.

Postava ze Strážců Galaxie

Foto: Falcon

Režisérovi se ze všech filmů MCU nejvíc líbili první Strážci Galaxie 82 %. Původně proto plánoval použít i jednu postavu z filmu, konkrétně příslušníka Nova Corps Deye. Naneštěstí však pro postavu herce Johna C. Reillyho   nakonec nedokázal najít vhodné místo a z plánů proto sešlo.

Nejlepší Iron Manovy momenty. Připomeňte si, jak šel čas s Tonym Starkem ve vesmíru Marvelu

Pozorní diváci si ale možná všimli, že jedna z postav z Ragnaroku naopak našla cestu do Strážců Galaxie 2 80 %. V závěrečných titulcích snímku se totiž krátce ukáže Velmistr. Tento easter egg je o to zajímavější, že v době premiéry Strážců se Ragnarok teprve pomaličku chystal do kin.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: