Netflix začíná rušit neaktivní účty. Spadáte do jejich hledáčku i vy?

22. 5. 2020 2 868×10 světlý/tmavý vzhled

Streamovací portály mají pré, protože aktuální situace jim skvěle hraje do karet. Lidé sedí doma a využívají těchto služeb více, než kdy dříve. Netflix se ale rozhodl k poněkud drsnému kroku, a to začít rušit účty, které se nejeví jako aktivní.

Foto: Netflix

V základu může jít o zvláštní rozhodnutí, protože Netflix z těchto neaktivních účtu stále dostává peníze, jelikož jejich existence je podmíněna aktivním předplatným. Na druhou stranu jde ale o příjemný krok směrem k zákazníkům, kteří nyní uvidí, že i této obrovské společnosti stále záleží na jejích uživatelích.

A nyní k tomu, koho se vlastně toto rušení účtů týká. Čas od času se totiž stane, že někdo přestane využívat nějaké služby, ale zapomene zrušit své předplatné. Peníze se strhávají samy, a jelikož nejde o nijak závratnou částku, tak to dotyční mnohdy ani nepostřehnou. Netflix tedy projel svou databázi a všem odběratelům, kteří se v průběhu posledního roku na nic nepodívali zašle e-mail, kde se jich zeptá, jestli mohou tento účet zrušit.

Stranger Things: Čtvrtá řada odhalí velké tajemství ohledně příběhu Hoppera. Víme i čeho se týká

V případě žádné odpovědi to Netflix vyhodnotí jako kývnutí a účet zruší. Tento streamovací gigant se ale jinak těší opravdu velké pozornosti, protože jen za první čtvrtletí letošního roku získal dalších 16 milionů předplatitelů. 

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: