Star Wars: Hux chtěl používat Sílu, císař se skrýval na Coruscantu. I tak mohl vypadat devátý díl

26. 5. 2020 5 190×644 světlý/tmavý vzhled

O knize The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker, která odhaluje vizuální koncepty vytvořené pro účely loňské deváté epizody, jsme na našem webu už opakovaně psali. Mezi nepoužitými designy totiž často najdeme leccos zajímavého. Dozvíme se třeba dosud neznámé podrobnosti o alternativních směrech, jimiž se příběh mohl ubírat. Dalším zajímavým zdrojem informací je pak scénář z doby, kdy měl film ještě natáčet původní režisér Colin Trevorrow  .

Hux toužil být Sithem

Foto: Falcon

Ve filmech sequelové trilogie jste si například jistě všimli rivality mezi Kylem Renem a generálem Huxem. Vzájemné konflikty ale zpravidla vyhrával první jmenovaný, a to zejména díky moci Temné strany. Server Cbr.com ale nedávno přišel se zprávou, že se Hux také pokoušel ovládnout Sílu – právě ve scénáři Trevorrowovy verze deváté epizody.

Thorův portál nebo děravý měsíc. 10 dalších filmových detailů, kterých jste si asi nevšimli

Konkrétně se prý Hux snažil zvednout minci, až mu tvář zčervenala úsilím. Následně do místnosti vstoupil Kylo Ren a stal se svědkem marné snahy svého podřízeného, čímž ho ještě víc ponížil. Hux se také pokoušel pomocí Temné strany vyslýchat zajatou Rose Tico, opět naprosto neúspěšně.

Co víc, když Odboj v závěru alternativní verze deváté epizody dobýval planetu Coruscant, Hux odhalil svou sbírku světelných mečů. Vybral si zbraň s fialovou čepelí (možná tu samou, kterou kdysi nosil Mace Windu) a spáchal sebevraždu, zatímco za oknem padaly z oblohy lodě Prvního řádu.

Alternativní císařův úkryt

Foto: Falcon

Zahrnutí městského světa Coruscantu z prequelů do příběhu zvažoval i Trevorrowův nástupce v režisérském křesle, J. J. Abrams. V listopadu 2017 prý vznikla verze scénáře, v níž Kylo Ren galaktickou metropoli navštíví. Coruscant je opuštěný a obydlený vlčími zrůdami, o kterých jsme na Filmožroutech už dříve psali.

Nenápadná camea: 10 slavných jmen, která se neobjevila ani v titulcích

Pod bývalým Chrámem Jedi se nicméně skrývá císař Palpatine, jehož úkrytem se ve finální verzi Vzestupu Skywalkera 62 % stala nově představená planeta Exogol.

Renova vlajková loď

Foto: Falcon

Výše zmíněná kniha The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker také prozradila, že mohl Kylo Ren v devátém díle dostat dříve neviděnou vlajkovou loď. Hned několik designů z knihy si můžete prohlédnout například na YouTube kanále EckhartsLadder. Některé verze připomínají Kylovu stíhačku, jiné přichází s ještě originálnější vizí.

Za zmínku stojí hlavně design, který připomíná Renův světelný meč s ikonickou záštitou. Vypůjčuje si prvky z ostatních lodí Prvního řádu, liší se od nich ale velikostí, tvarem můstku či umístěním a tvarem motorů.

Továrna Prvního řádu

Vesmírných křižníků se týká ještě jedna zajímavost, která stojí za zmínku. Další koncept ukázaný v již zmíněném videu totiž odhalil továrnu na Star Destroyery Prvního řádu, která svým půdorysem přesně kopíruje symbol této temné organizace. Podobných mrknutí směrem k divákovi jsme se přitom dočkali už třeba v prequelech, kde popálený Vader uprostřed operačního stolu připomíná symbol Impéria.

Potřeboval jsem zaplatit hrad. 9 herců, kteří vzali své role spíš jen pro peníze

Závěrem ještě upozorníme na koncepty vyobrazující závěrečnou bitvu, které zahaluje načervenalý příkrov. Ten naznačuje, že mohla planeta Exogol původně vypadat trochu jinak. Za zmínu stojí, že se tato starší verze finálního střetnutí možná dostala i do úplně prvního teaseru Vzestupu Skywalkera. Posoudit to můžete sami ve videu nad těmito odstavci.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (6 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: