Seriál Agenti S.H.I.E.L.D. konečně prozradil víc o cestování časem ve světě Marvelu

25. 5. 2020 7 128×641 světlý/tmavý vzhled

Loňský superhrdinský snímek Avengers: Endgame 83 % představil odvážný plán titulních hrdinů, který zahrnoval cestování časem. Postavy, které přežily Thanosovo vyhlazovací lusknutí, se vydaly do minulosti posbírat všechny Kameny nekonečna. Přitom jsme se dozvěděli o pravidlech, která ve světě MCU pro podobné výlety platí. Problém? Ne vždycky nám dávala smysl.

Foto: Falcon

Zjistili jsme například, že hrdinové nemohou prostě jen změnit tok dějin, například vraždou Thanose coby novorozeněte. Na druhou stranu se přesně toto zdánlivě podařilo Captainovi na samotném konci, kdy se hrdina vrátil za svou milovanou Peggy Carter a prožil s ní dlouhá desetiletí.

Age of Ultron: Ve druhých Avengers se mohl ukázat Loki, Hulk by v jedné scéně zešedl

Nově jsme se však dozvěděli o cestování časem ve světě Marvelu trochu víc díky seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. 74 %. Jeho postavy se v sedmé sérii vydaly do New Yorku z roku 1931 a agent Deke odhalil teorii, k níž se sám přiklání.

Čas je prý takový proud, něco jako říčka. Lidé připomínají větvičky vržené do vody. Jedna či dvě snadno protečou, větší množství však může tok ucpat a směr se pak změní.

Foto: Falcon

Nevíme jistě, jak jde tato teorie přesně dohromady s tím, co o čase prozradila v Endgame Prastará. Totiž že jsou časové linie stabilizovány skrze Kameny nekonečna a odstraníte-li z nich nějaký, mohou se pak štěpit.

Thor: Ragnarok mohl ukázat postavu ze Strážců Galaxie, Surtur má rohy z bumerangu

Každopádně ale máme vůbec poprvé možné vysvětlení pro Captainův návrat za Peggy. Pokud Steve Rogers po svém návratu do minulosti nijak moc nezasahoval do světového dění, mohl protéct jako ona zmíněná větvička, aniž by změnil historii.

Na Instagramu jsme se mimochodem dočkali nového vizuálního konceptu, který ukazuje raný nepoužitý design obleků pro cestování časem z Endgame. Tvůrce se prý inspiroval vybavením pilotů letadel Lockheed Blackbird a také skafandry astronautů.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aleksi Briclot (@aleksibriclot) on

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (6 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: