Proč Noví mutanti nemohou zavítat přímo na Disney+ nebo Hulu?

25. 5. 2020 1 499×36 světlý/tmavý vzhled

Aktuální situace kolem koronaviru si vyžádala nějaké ty razantnější kroky a pár filmů to odneslo tím, že se nepodívají do kin. Dlouho se spekulovalo o tom, že podobný osud by mohl potkat i Nové mutanty  , zdá se ale, že studio Disney s tímto snímkem nemůže nakládat, jak se mu zachce.

Podle nejnovějších informací to totiž vypadá, že studio 20th Century Fox uzavřelo dohody o vysílání některých svých filmů ještě před dokončením obchodu s velkým myšákem. Musíme si uvědomit, že i Noví mutanti měli původně zavítat do kin těsně před tímto datem. Premiéra byla totiž plánována už na rok 2018, následné odklady ji posunuly na konec února 2019, a když Fox podepisoval smlouvu s Disney, tak nepočítal s tím, že by došlo k dalším posunům.

Jinými slovy, Noví mutanti a další filmy studia Fox se po dobu příštích dvou let mohou podívat jedině na HBO Now nebo HBO Go. Případně pak na HBO Max. Podle portálu Variety je pak studio Disney dokonce povinno pustit do kin všechny filmy, které studio Fox dokončilo před uzavřením smlouvy, nebo se nacházely v postprodukci.

Noví Mutanti se prezentují další fotografií. Tentokrát můžeme vidět jednu zajímavou schopnost v akci

Celkově jde tedy o velmi složitou situaci a pokud by velký myšák opravdu chtěl dotlačit tento snímek až na Disney+, tak by nejspíš musel přimět tvůrce a herce k úpravě jejich smluv. Zároveň by pak potřeboval ještě změnit smlouvu mezi Foxem a HBO. Ve výsledku to tedy vypadá, že Disney nechá celou tuto záležitost tak, jak je.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: