Star Wars: George Lucas plánoval seriál, který v základu nebyl nijak omezován rozpočtem

Datum vydání 25. 5. 2020Shlédnutí 3 054×Sdílení článku112Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

George Lucas   se nikdy netajil svými velkolepými plány. Však tomu není tak dlouho, co jsme vás informovali o jeho plánovaném seriálu z předaleké galaxie, kde se cena na vytvoření jednoho hodinového dílu pohybovala kolem neuvěřitelných $500 milionů. Zdá se ale, že právě tento projekt měl být i tím nejambicioznějším z Lucasovy tvorby.

Podle výpovědi scénáristy a producenta Ronalda D. Moora   totiž Lucas prostě a jednoduše řekl, že nechce, aby se tvůrci omezovali jakýmikoliv myšlenkami o rozpočtu. Na začátku letošního roku pak došlo k odhalení několika testovacích scén, které jen potvrzují jeho slova.

Už na první pohled je totiž jasné, že v dané době šlo opravdu o něco nevídaného, dnes by to ale už nemuselo být tak nereálné, protože technologie se výrazně posunuly. A zvláště nové systémy použité například u Mandaloriana 85 % by zde mohly zmenšit rozpočet opravdu výrazně.

Star Wars: George Lucas změnil konec Epizody V pár dní po jejím vydání. Co se mu na něm nelíbilo?

Star Wars: Underwolrd   nejspíš ještě nějakou dobu zůstane jen na zaprášeném papíře kdesi v archivech Lucasfilmu. Třeba se ale jednou někdo odváží nahlédnout pod tuto vrstvu prachu a alespoň se tímto projektem inspirovat, protože mimo 50 hodin záběrů existuje i de facto kompletní scénář. Zůstává ovšem stále otázkou, jestli původní rozpočet $50 milionů na epizodu by prošel skrze vedení Disney.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *