Impérium vrací úder bez Yody? Víme, proč o této postavě George Lucas z počátku pochyboval

27. 5. 2020 2 417×236 světlý/tmavý vzhled

Když se diskutuje o nejdůležitějších postavách světa Star Wars, nebo se někde na Facebooku objeví anketa typu „kdo je vaše nejoblíbenější postava z předaleké galaxie“, tak si asi nikdo z fanoušků nedokáže představit, že by se tam neobjevil mistr Yoda. I přesto jde o postavu, které George Lucas   z počátku zrovna dvakrát nevěřil.

Foto: Disney

Nebylo to ale o tom, že by Yodu neměl rád, nebo neviděl jeho potenciál a důležitost. Jak sám řekl, tak pravý důvod byl ukryt v samém základu této postavy, v tom, že jde o loutku.

Ve skutečnosti jsem tomu nerozuměl až do prvního dne natáčení, kdy jsem viděl dailies [nezpracované nahrávky] a správně nasvícenou akci. Spousta těchto věcí, jako Yoda, byly dokončeny zhruba hodinu před natáčením. Vše se dělalo za běhu. Takže když jsem to celé konečně viděl dokončené, dohromady, správně nasvícené, tak jsem věděl, že to bude fungovat.

Do té doby jsem se musel spoléhat jen na Franka Oze. Frank hrál skvěle během zkoušek a Stuart Freeborn pilně pracoval na loutce, ale nic z toho mě nepřesvědčilo až do chvíle, než jsem viděl film.

Kdyby postava mistra Yody nefungovala, tak by pravděpodobně mohlo jít o něco, co položí celou trilogii. V základu totiž je jednou z nejdůležitějších postav na cestě Luka, a i když ve většině případů není středem pozornosti, tak stále slouží jako základní kámen, který vše drží a spojuje.

Star Wars: George Lucas plánoval seriál, který v základu nebyl nijak omezován rozpočtem

Naštěstí se ale Lucasovi podařilo vše kolem Yody vytvořit tak, aby si ho fanoušci zamilovali na první dobrou a my si i po 40 letech stále užíváme, co pro nás tehdy vytvořil.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: