Superschopnosti občas nestačí. Vybrali jsme nejméně zábavné akční scény z komiksových filmů

5. 6. 2020 13 714×126 světlý/tmavý vzhled

Superhrdinské snímky si na akčních scénách zpravidla docela zakládají a nezřídka nám nadělily napínavá, nápaditá a úchvatně vypadající střetnutí. Těm se dnes nicméně obloukem vyhneme. Zajímat nás budou naopak ty nejméně povedené komiksové bitky – a aby nebyly starší filmy vlivem méně kvalitního CGI v nevýhodě, omezíme se jen na tituly z posledních deseti let.

Black Panther versus Killmonger

Foto: Falcon

T'Challa se s hlavním padouchem ve svém sólovém snímku 67 % střetne hned dvakrát. Proti prvnímu rituálnímu souboji nad obřím vodopádem vůbec nic nemáme. Čepele se míhají, přihlížející publikum lapá po dechu a v pozadí ozařuje slunce krásnou wakandskou přírodu.

Age of Ultron: Ve druhých Avengers se mohl ukázat Loki, Hulk by v jedné scéně zešedl

Black Panther a Killmonger ale znovu bojují ve finále, kdy spolu spadnou do nitra dolu na vibranium. Když padají vzduchem a mlátí se při tom, působí jako hadrové panenky. Vizuální efekty zkrátka nefungují tak, jak by měly – i během následující potyčky na trati skákají obě postavy, jako kdyby na ně vůbec nepůsobila gravitace a jejich úderům schází realistická energie.

Wonder Woman versus Árés

Foto: Vertical Ent.

Hrdinku z konkurenčního vesmíru DC trápí podobný problém. Wonder Woman 70 % si zabojuje hned několikrát a zvlášť její nástup na bojiště první světové války na diváka mimořádně zapůsobí. Vydařené je i osvobozování vesnice, během něhož Diana proskakuje okny, mečem přesekává sloupy, převrátí obrněné vozidlo a nakonec porazí odstřelovače skrytého v kostelní věži.

Škoda, že se podobně nevydařila hrdinčina bitva se samotným bohem války. Árés po Wonder Woman většinu času házel nejrůznější těžké předměty, nakonec do ní pustí pár blesků a Diana mu je v jednom zářícím paprsku vrátí. Blikají moc hezky, ale to samo o sobě fádní souboj nezachrání.

Thor versus Malekith

Foto: Falcon

Omlouváme se, pokud vás už nebaví, jak se všichni neustále navážejí do druhého Thora 72 %. Možná vás překvapíme, ale třeba souboj titulního hrdiny s obřím zmutovaným elfem jménem Kurse nás docela bavil. Zívali jsme jen během finální mlátičky s Malekithem, který se snažil ponořit vesmír do temnoty.

Thorův meziplanetární blesk, depresivní doktor Brown: 5 filmů, které původně vypadaly úplně jinak

Padouch se s bohem hromu sice mlátí napříč několika světy, ale poměrně nezajímavým způsobem. Nakonec dvojici rozdělí portály a Thor metrem dojede zpátky ke svému nepříteli. Ano, zhruba tak napínavě závěr snímku působí i na diváka. Nakonec Thor Malekitha porazí s pomocí Jane Foster.

Trochu nás mrzí, že se tvůrci nedrželi původního plánu. Zprvu totiž chtěli, aby bůh hromu zvítězil tak, že svolá blesky ze všech devíti světů propojených Bifrostem.

Amazing Spider-Man versus Electro

Foto: Falcon

Možná jste už zapomněli, ale v první polovině minulé dekády se studio Sony Pictures rozhodlo vzkřísit pavoučího hrdinu. Série Amazing Spider-Man se však dočkala jen dvou dílů, zejména kvůli horšícím se komerčním výsledkům. Na divácké nespokojenosti měly jistě podíl i některé akční scény.

Například přestylizovaná bitka Spideyho z Electrem, v níž padouch hrdinu valchoval do rytmu hudby. Kýčovitě barevný a nepříliš napínavý boj nám vyšuměl z hlavy hned po závěrečných titulcích a kvůli tomuto článku jsme si ho tak museli pustit znova. Nenadchl ani napodruhé, takže si vysloužil příčku tohoto žebříčku.

Liga spravedlnosti versus Steppenwolf

Foto: Vertical Ent.

Původně jsme zamýšleli věnovat poslední místo Sebevražednému oddílu 64 %, jediný pohled na Steppenwolfovu plastovou počítačovou tvář nás ale přesvědčil. Batman hrál celou dobu levnou střílečku, Wonder Woman jaksi přišla o všechny své úžasné schopnosti a Aquaman se snaží šimrat padoucha vidličkou.

Bambi vs Godzilla: Ukážeme 7 nejbizarnějších crossoverů všech dob

Člověk by čekal, že se situace zlepší, když dorazí Superman. Akční scéna se ale v ten moment změní v záběry z videohry Injustice a digitální Henry Cavill   skope digitálního rohatce do kuličky. Pak už si ho moc nevšímá a jen mu v závěru zmrazí sekeru, aby ji Wonder Woman mohla roztříštit. Celkově film působí dojmem, že by Superman zvládl klidně všechno vyřešit sám.

Nezbývá tak než doufat, že se nadcházející režisérské verzi Zacka Snydera   podaří chyby snímku aspoň trochu napravit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141199

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71003

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2908

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Thor 4 se prý bude lišit od předchozích dílů, Chris Hemsworth příběh probíral s režisérem

Dnes Aleš 8

Avatar 2 ukázal novou lidskou generálku Ardmore. Nahradí Quaritche z jedničky

Dnes Aleš 15

Velmi odlišné scénáře: Prozradíme, o čem byl původně LEGO příběh nebo první díl X-Men

Dnes Aleš 8

Po Avengers Liga spravedlnosti. Trailer Snyder Cutu dostal předělávku ve stylu starých videoher

Včera Aleš 9

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17750

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5346

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606