Karlík a továrna na čokoládu: Ukážeme, jak se během patnácti let změnili herci

11. 6. 2020 8 848×165 světlý/tmavý vzhled

Rodinná komedie podle knihy Roalda Dahla   Karlík a továrna na čokoládu 81 % dodnes patří mezi nejpopulárnější snímky režiséra Tima Burtona  . Důvodů je mnoho. Film nabídl kouzelnou atmosféru, scénář plný emocí i humoru a hlavně skvělé herecké výkony. A když už je zmiňujeme – víte, co dělali jednotliví představitelé v uplynulých patnácti letech?

1) Freddie Highmore  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Titulní Karlík si zahrál třeba v dětském fantasy snímku Kronika rodu Spiderwicků 63 %, který se však nikdy nedočkal pokračování. Ukázal se také jako hlavní hrdina série Arthur a Minimojové, vedle stříbrných pláten ale zamířil i na televizní obrazovky. Fotka vpravo konkrétně pochází ze seriálu Dobrý doktor 83 %, kde Highmore hraje mladého chirurga s autismem.

2) AnnaSophia Robb  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

V kariéře pokračovala i AnnaSophia Robb, představitelka soutěživé Fialky se zálibou ve žvýkání. Hned dva roky po premiéře Karlíka zazářila v dalším fantasy příběhu Most do země Terabithia 74 %, tentokrát už v kladné roli. V roce 2011 si zahrála ve snímku Surfařka 74%, kde ztvárnila skutečnou postavu Bethany Hamilton, která přišla o ruku po útoku žraloka. Předloni se Robb ukázala v horroru Temné osnovy 48 %.

Podobně jako Highmore se i ona věnuje práci pro televizi. Loni jsme ji kupříkladu mohli zahlédnout v seriálu Odhalení 83 %.

3) Johnny Depp  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Role Willyho Wonky není ani zdaleka jediná, která kdy Johnnyho Deppa proslavila. Herec zažil poměrně nabitých patnáct let – čtyřikrát si zopakoval kapitána Jacka Sparrowa v Pirátech z Karibiku, dvakrát se zatím ukázal jako temný čaroděj Gellert Grindelwald ve světě Harryho Pottera. Zahrál si Kloboučníka v Alence v říši divů 72 % či upíra v Temných stínech 64 %.

Z dalších Deppových snímků zmíníme aspoň ještě Vraždu v Orient expresu 70 % a Ďábelského holiče z Fleet Street 78 %.

4-6) Julia Winter, Phillip Wiegratz a Jordan Fry

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Philip Wiegratz (@dr.wiegratz),

Veruca a Augustus na rozdíl od svých výše zmíněných mladých kolegů hereckou kariéru opustili. Julia Winter   se podle britského tabloidu The Sun prý stále kamarádí s AnnouSophií Robb, vystudovala ale medicínu ve svém rodném Švédsku a o slávu nejspíš nestojí, protože ji nenajdete na sociálních sítích. Pod odkazem výše najdete její starší fotku.

Profesi změnil i německý herec Phillip Wiegratz  , přestože na rozdíl od Julie Winter nezůstal jen u jediného filmu a hrál až do roku 2013. Naposled se prý ukázal v německé fantasy Rubinrot. Podle zahraničních médií patří Wiegratzovi tento instagramový účet, z něhož jsme si vypůjčili i vloženou fotku.

Jordan Fry   aka Mike pak nadaboval jednu z postav animovaného snímku Robinsonovi 57 % a zahrát by si měl v nadcházejícím snímku Byrd and the Bees  . Podobně úspěšnou roli jako tu v Karlíkovi však v uplynulých letech ještě znovu nezískal.

7) Deep Roy  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Co by dělal Willy Wonka bez svých oddaných Umpa-Lumpů? Herec Deep Roy ztvárnil všechny tyto škodolibé človíčky. Po Továrně na čokoládu se ukázal třeba ještě v drobné roli ve druhém díle Transformers 67 % a pod maskou se skrýval v sérii Star Trek.

8) Noah Taylor  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Představitel Karlíkova táty se mihl třeba v akční sci-fi Na hraně zítřka 86 % a viděli jsme ho i ve druhém Paddingtonovi 79 %. Zatím naposledy se ukázal v akčním thrilleru Mrakodrap 55 % z předminulého roku.

9) Helena Bonham Carter  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Karlíkova matka proslula v letech po premiéře Továrny na čokoládu hlavně jako Bellatrix Lestrange, krutá temná čarodějka ze světa Harryho Pottera. Záporačku ztvárnila třeba i ve snímku Alenka v říši divů. V Disneyho hrané verzi Popelky 72 % si zahrála kmotřičku vílu a předloni jste ji mohli zahlédnout ve filmu Debbie a její parťačky 61 %.

10) Christopher Lee  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Willyho otce doktora Wonku si zahrál legendární Christopher Lee, který ale naneštěstí už pět let nežije. Po roli zubaře v Karlíkovi stihl třeba ještě snímek Hugo a jeho velký objev 73 % a vrátil se k čarodějovi Sarumanovi z Pána prstenů, kterého si zahrál ve všech dílech trilogie Hobit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Pán prstenů po dvaceti letech: Tvůrci slavné trilogie se o víkendu potkali v obřím videohovoru

2. 6. Aleš 883

Jediný pravý Pán prstenů. Mysleli jste si, že je Sauron jen planoucí bulva?

20. 9. Aleš 1612

J. K. Rowling: Grindelwald je klíčem k pochopení toho, jak se stal Brumbál Brumbálem

17. 10. Aleš 601

Dobře ukryté zlato. 10 skvělých akčních scén v o něco méně skvělých filmech

11. 1. Aleš 54590

Nejslavnější filmová univerza. Odehrávají se všechny filmy Pixaru ve stejném vesmíru?

2. 10. Aleš 578

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 1071368

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 1659

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 90371

To nejzajímavější z tohoto týdne: