Karlík a továrna na čokoládu: Ukážeme, jak se během patnácti let změnili herci

11. 6. 2020 10 639×121 světlý/tmavý vzhled

Rodinná komedie podle knihy Roalda Dahla   Karlík a továrna na čokoládu 81 % dodnes patří mezi nejpopulárnější snímky režiséra Tima Burtona  . Důvodů je mnoho. Film nabídl kouzelnou atmosféru, scénář plný emocí i humoru a hlavně skvělé herecké výkony. A když už je zmiňujeme – víte, co dělali jednotliví představitelé v uplynulých patnácti letech?

1) Freddie Highmore  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Titulní Karlík si zahrál třeba v dětském fantasy snímku Kronika rodu Spiderwicků 63 %, který se však nikdy nedočkal pokračování. Ukázal se také jako hlavní hrdina série Arthur a Minimojové, vedle stříbrných pláten ale zamířil i na televizní obrazovky. Fotka vpravo konkrétně pochází ze seriálu Dobrý doktor 83 %, kde Highmore hraje mladého chirurga s autismem.

2) AnnaSophia Robb  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

V kariéře pokračovala i AnnaSophia Robb, představitelka soutěživé Fialky se zálibou ve žvýkání. Hned dva roky po premiéře Karlíka zazářila v dalším fantasy příběhu Most do země Terabithia 74 %, tentokrát už v kladné roli. V roce 2011 si zahrála ve snímku Surfařka 74%, kde ztvárnila skutečnou postavu Bethany Hamilton, která přišla o ruku po útoku žraloka. Předloni se Robb ukázala v horroru Temné osnovy 48 %.

Podobně jako Highmore se i ona věnuje práci pro televizi. Loni jsme ji kupříkladu mohli zahlédnout v seriálu Odhalení 83 %.

3) Johnny Depp  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Role Willyho Wonky není ani zdaleka jediná, která kdy Johnnyho Deppa proslavila. Herec zažil poměrně nabitých patnáct let – čtyřikrát si zopakoval kapitána Jacka Sparrowa v Pirátech z Karibiku, dvakrát se zatím ukázal jako temný čaroděj Gellert Grindelwald ve světě Harryho Pottera. Zahrál si Kloboučníka v Alence v říši divů 72 % či upíra v Temných stínech 64 %.

Z dalších Deppových snímků zmíníme aspoň ještě Vraždu v Orient expresu 70 % a Ďábelského holiče z Fleet Street 78 %.

4-6) Julia Winter, Phillip Wiegratz a Jordan Fry

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Philip Wiegratz (@dr.wiegratz),

Veruca a Augustus na rozdíl od svých výše zmíněných mladých kolegů hereckou kariéru opustili. Julia Winter   se podle britského tabloidu The Sun prý stále kamarádí s AnnouSophií Robb, vystudovala ale medicínu ve svém rodném Švédsku a o slávu nejspíš nestojí, protože ji nenajdete na sociálních sítích. Pod odkazem výše najdete její starší fotku.

Profesi změnil i německý herec Phillip Wiegratz  , přestože na rozdíl od Julie Winter nezůstal jen u jediného filmu a hrál až do roku 2013. Naposled se prý ukázal v německé fantasy Rubinrot. Podle zahraničních médií patří Wiegratzovi tento instagramový účet, z něhož jsme si vypůjčili i vloženou fotku.

Jordan Fry   aka Mike pak nadaboval jednu z postav animovaného snímku Robinsonovi 57 % a zahrát by si měl v nadcházejícím snímku Byrd and the Bees  . Podobně úspěšnou roli jako tu v Karlíkovi však v uplynulých letech ještě znovu nezískal.

7) Deep Roy  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Co by dělal Willy Wonka bez svých oddaných Umpa-Lumpů? Herec Deep Roy ztvárnil všechny tyto škodolibé človíčky. Po Továrně na čokoládu se ukázal třeba ještě v drobné roli ve druhém díle Transformers 67 % a pod maskou se skrýval v sérii Star Trek.

8) Noah Taylor  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Představitel Karlíkova táty se mihl třeba v akční sci-fi Na hraně zítřka 86 % a viděli jsme ho i ve druhém Paddingtonovi 79 %. Zatím naposledy se ukázal v akčním thrilleru Mrakodrap 55 % z předminulého roku.

9) Helena Bonham Carter  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Karlíkova matka proslula v letech po premiéře Továrny na čokoládu hlavně jako Bellatrix Lestrange, krutá temná čarodějka ze světa Harryho Pottera. Záporačku ztvárnila třeba i ve snímku Alenka v říši divů. V Disneyho hrané verzi Popelky 72 % si zahrála kmotřičku vílu a předloni jste ji mohli zahlédnout ve filmu Debbie a její parťačky 61 %.

10) Christopher Lee  

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Willyho otce doktora Wonku si zahrál legendární Christopher Lee, který ale naneštěstí už pět let nežije. Po roli zubaře v Karlíkovi stihl třeba ještě snímek Hugo a jeho velký objev 73 % a vrátil se k čarodějovi Sarumanovi z Pána prstenů, kterého si zahrál ve všech dílech trilogie Hobit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Faramir a Boromir: Bratři měli sen o Prstenu a naposledy se setkali až poté, co Boromir padl

31. 1. Aleš 508

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 21501

Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

9. 10. Aleš 1470

Pán prstenů: Nadcházející seriál od Amazonu získal režiséra Jurského světa

4. 7. Aleš 463

Jediný pravý Pán prstenů. Mysleli jste si, že je Sauron jen planoucí bulva?

20. 9. Aleš 30463

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: