Hannibal se na Netflixu dočkal jedné zajímavé změny. Dostaneme i čtvrtou řadu?

10. 6. 2020 5 226×56 světlý/tmavý vzhled

Hannibal 81 % s Madsem Mikkelsenem   v hlavní roli začal svou cestu v roce 2013 a divákům před svým zrušením nabídl tři série. Od té doby se objevil v knihovně Amazon Prime Videa a nyní v USA zamířil i na Netflix. Fanoušci si ale všimli, že tento streamovací gigant jejich oblíbený seriál lehce pozměnil.

Foto: NBC/Netflix

Jelikož jde o celkem temný seriál, tak je velké množství scén opravdu tmavých a asi není potřeba blíže představovat jednu z nejhorších nočních scén, kterou ukázala Hra o trůny 91 %. S trochou nadsázky jsme ale po dobu jednoho dílu viděli de facto jen černou obrazovku.

Netflix si nejspíš tedy byl moc dobře vědom toho, že kvalita streamovaného obrazu nemusí být tak vysoká, jako tomu je u běžného vysílání. Satelitní signál se u HD(720p) programů pohybuje v rozmezí 5-8Mb/s. V případě Netflixu se na stejné hladině nachází Full HD(1080p). Je tedy jasné, že tento kompromis má někde svou daň.

A ta se se nachází právě u tmavých scén, kde dochází ke ztrátě kontrastu a detailů. Proto se diváci dočkali velmi zajímavého kroku ze strany Netflixu. Ten totiž problematické scény lehce zesvětlil, čímž zajistil lepší viditelnost, méně kostičkování obrazu a fanoušci jsou z toho nadšeni.

Charlize Theron opět v akci. Podívejte se na trailer k jejímu drsnému projektu The Old Guard

Tato drobná úprava pak poskytla nové palivo do dlouho hořícího ohně, kterým je spekulace, jestli se někdy dočkáme další řady tohoto seriálu. Mads totiž už v minulosti řekl, že by se s radostí vrátil do této role. Zatím ale můžeme jen doufat, že Netflix sáhne po další značce a vezme si ji pod svá křídla.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: