Vyzkoušejte Voyo na 7 dní zdarma - Přes 2000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady dříve než v TV, nejlepší sportovní přenosy, a to vše bez reklam!

Když záporák vyhraje: Slavné filmy, v nichž nakonec zvítězil padouch

Datum vydání 16. 6. 2020Shlédnutí 8 674×Názory k tématu17Sdílení článku211Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Když hrdinové konečně zvítězí a padoucha stihne spravedlivý trest, diváci jsou většinou spokojení. Šťastné konce se ale časem omrzí a proto sem tam rádi vidíme film, který se v tomhle ohledu nebojí překvapit. Vítězství padoucha si dokážeme užít taky, zvlášť pokud si ho záporák tvrdě vybojoval.

1) Watchmen 79 %

Foto: Bontonfilm

Můžeme se hádat o tom, kdo je v morálně šedém univerzu Strážců vlastně padouchem. Ozymandias ale tak či onak vystupuje jako antagonista – a vyhraje. Zničí město a zahubí miliony lidí, načež svalí vinu na Dr. Manhattana a donutí tak svárlivé mocnosti ukončit studenou válku.

Katastrofa ve vesmíru, život střely či akční honička. 10 nejlepších filmových úvodů

Hrdinové se celou pravdu dozví až příliš pozdě. Mrtvým obyvatelům New Yorku už nebude nic platné, když Adrian Veidt za svůj zločin zaplatí, takže se hrdinové rozhodnou pragmaticky. Neodhalí světu pravdu, Dr. Manhattan jako psanec opustí Zemi a Rorschach, který chce všem říci pravdu, musí zemřít.

2) Vetřelec: Covenant 61 %

Foto: CinemArt

Zatím nejnovější Vetřelec si od diváků vysloužil spoustu leckdy docela zasloužené kritiky. Skoro všichni se ale shodnou, že si užili dvojroli Michaela Fassbendera  , který ztvárnil androidy Davida a Waltera. Zatímco druhý zmíněný pomáhá hrdinům příběhu, David je posedlý touhou stvořit vlastní druh života – ideálně nějaký, který by lidstvu přinesl zkázu.

Není proto divu, že se oba androidi nakonec střetli v souboji. Zprvu se zdálo, že vyhrál Walter. Závěr filmu však odhalil, že se David díky své identické podobě jen tvářil jako Walter, aby se dostal na palubu vesmírné lodi plné bezbranných uspaných kolonistů.

3) Star Wars: Pomsta Sithů 87 %

Foto: 20th Century Fox

Přestože tvůrce George Lucas   původně Star Wars koncipoval primárně jako sérii určenou dětem, příběhy z předaleké galaxie občas končívají docela drsně. Postavy spin-offu Rogue One 78 % tak sice plány Hvězdy smrti úspěšně ukradly, zaplatily ale svými životy. V legendární páté epizodě zase Darth Vader usekl Lukovi ruku a Han Solo skončil zmrazený v karbonitu.

Největší triumf však síly zla zažily v Pomstě Sithů, kde kancléř Palpatine změnil Galaktickou republiku ve své tyranské Impérium. Zároveň obrátil Anakina Skywalkera na Temnou stranu a s jeho pomocí téměř zničil celý řád Jedi. Zemřít museli dokonce i nejmladší učňové.

4) Mlčení jehňátek 90 %

Foto: Orion Pictures

Ústřední antagonista Buffalo Bill v závěru snímku zemřel, takže by se Mlčení jehňátek teoreticky nemělo kvalifikovat. Čemu to ale prospěje, když eliminace jednoho vraha vedla k úniku druhého? Doktor Hannibal Lecter sice poskytl pomoc při vyšetřování, zároveň ale využil i příležitosti k útěku. V závěru snímku si už brousí zuby na svou další oběť.

5) Avengers: Infinity War 86 %

Foto: Falcon

Tvůrci Avengers: Infinity War mají pro temné konce zjevně trochu slabost. Napovídá tomu přinejmenším jejich předchozí snímek Captain America: Občanská válka 78 %, kde padouch Zemo dokázal rozbít tým hrdinů na dvě části. Mocný Thanos ale propojenému vesmíru Marvelu ublížil mnohem hůř.

Age of Ultron: Ve druhých Avengers se mohl ukázat Loki, Hulk by v jedné scéně zešedl

Jeden po druhém sesbíral všechny Kameny nekonečna a když už si Thor myslel, že ho na poslední chvíli zastaví, Šílený titán luskl. Jediným pohybem prstů proměnil polovinu živých bytostí ve vesmíru v prach, což museli Avengers dlouze napravovat v loňské týmovce Endgame 83 %.

6) Ďáblův advokát 85 %

Foto: Warner Bros.

Pamatujete si ještě, jak se Al Pacino  , Keanu Reeves   a Charlize Theron   ukázali v jednom filmu? Horror Ďáblův advokát sleduje příběh právníka Kevin, kterého se sám Satan pokouší přimět k početí Antikrista. Advokát nakonec odmítne s tím, že raději spáchá sebevraždu.

Ďábel se ale ani tak nevzdává. Po návratu v čase už sice Kevin znovu nevyseká prokazatelně vinného klienta z problémů, zato si ale na své nově nabyté cti docela zakládá a páchá tak hřích marnivosti. Ďábelovo vítězství tudíž nejspíš není odvráceno, ale pouze trochu odloženo.

7) Spartakus 82 %

Foto: Universal Pictures

Kultovní historický snímek o vzpouře otroků v dobách starého Říma sleduje skutečné události (přestože je místy krapet upravuje). A skutečné události naneštěstí nebyly gladiátorovi Spartakovi a jeho následovníkům vůbec nakloněny. Po počátečních vítězstvích se bývalí otroci pokusili uniknout z Itálie s pomocí pirátů, kteří však zradí. Povstalci jsou obklíčeni a zmasakrováni, načež Římané přeživší ukřižují okolo slavné cesty Via Appia.

8) Temný rytíř 90 %

Foto: Warner Bros.

Jokerovi se sice nevydaří jeho malý experiment se dvěma loděmi plnými trhaviny, jinak ale slaví takřka úplné vítězství. Bílého rytíře Harveyho Denta úplně zlomí a zkazí, ke kompromisům ale donutí i samotného Batmana. Netopýří hrdina odmítá zabíjet a Joker ho varuje, že toto své pravidlo bude muset porušit. Batman to pak skutečně v závěru musí udělat.

Superschopnosti občas nestačí. Vybrali jsme nejméně zábavné akční scény z komiksových filmů

9) Joker 86 %

Foto: Vertical Ent.

A s gothamským klaunem jsme ještě neskončili. Loňský Joker sugestivně ukázal vnitřní boj nesmělého, deprimovaného a psychicky nemocného Arthura Flecka s jeho temnou, chaotickou stránkou. Je tak lehké opájet se pocitem moci, když šikanující poprvé poznají strach. Je lehké radovat se ze zkázy a chaosu, když už člověk nemá co ztratit. Fleck nakonec boj se svými vnitřními démony prohrál a Joker se narodil s krvavým úsměvem na rtech.

10) Ex Machina 75 %

Foto: CinemArt

V domově svého šéfa naváže programátor Caleb vztah s Avou, pokročilou umělou inteligencí, která má být k nerozeznání od té lidské. Majitel Nathan se ke svým výtvorům nechová zrovna citlivě, takže Ava časem dokáže Caleba přimět k tomu, aby jí pomohl utéct. Ona sama mu ale v okamžiku potřeby dveře neotevře – celou dobu s Calebem jen obratně manipulovala, aby se dostala ven do světa. Kdoví, co se pak rozhodne provést s nic netušícím lidstvem.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1143
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056

Chyby ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve a další zajímavosti co jste nevěděli

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku1

The Last of Us je nudnou a politickou kreaturou dokonalé hry

Datum vydání Včera Autor článku Josef Sdílení článku1

Zemřel herec Paul Grant, kterého znáte z filmů Harry Potter a Kámen mudrců nebo Star Wars

Datum vydání 21. 3. Autor článku Lukáš Sdílení článku23

Trailer na nový dokumentární film Little Richard: I Am Everything představuje skutečného krále rock'n'rollu.

Datum vydání 21. 3. Autor článku Žaneta Sdílení článku8
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku445
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581