Spider-Man: Scénárista David Koepp prozradil, co stálo za vznikem organických pavučinometů

19. 6. 2020 3 420×321 světlý/tmavý vzhled

Původní trilogie Spider-Mana 76 % s Tobeym Maguirem   v hlavní roli se stále pere o první pozici v oblíbenosti s tou nejnovější, kde můžeme sledovat Toma Hollanda  . Jedno ale musí uznat každý, po technologické stránce je ta aktuální série mnohem věrohodnější své komiksové předloze. Proč tomu tak ale nebylo i u filmů z rukou Sama Raimiho  ?

Foto: Sony Pictures

Důvod byl celkem jednoduchý a v rámci rozhovoru pro IGN ho prozradil scénárista David Koepp  . Zjednodušeně řečeno za to mohl James Cameron  , který se na tomto filmu vlastně vůbec nepodílel. Právě on ale vytvořil něco, co nelze úplně nazvat scénářem, ale spíše studií toho, jak lze vyobrazit postavu Spider-Mana ve filmu.

David si z toho odnesl celkem slušnou porci poznatků a mimo toho, že Cameronův text nejspíš výrazně přispěl k trochu uzemněnější verzi tohoto příběhu, tak hlavně přinesl i jednu klíčovou změnu v jeho designu. A to jsou již zmíněné pavučinomety. James Cameron totiž přišel s myšlenkou, že by mohly být organického původu.

Spider-Man: Testovací nahrávka ukazuje, že původní film s Tobeym Maguirem mohl být i erkový

Svým způsobem tedy Cameron stojí i za zrodem postavy Silk, spolužačky Petera Parkera, která ale na rozdíl od něj tvoří pavučinu naprosto přirozeně. Její komiks poprvé vyšel až v roce 2014.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: