Harry Potter: Vězně z Azkabanu mohl režírovat profesor Lockhart. Vyjádřil se i k natáčení Thora

23. 6. 2020 2 627×20 světlý/tmavý vzhled

Třetí díl Harryho Pottera s podtitulem Vězeň z Azkabanu 85 % mohl režírovat Kenneth Branagh  , který si zároveň v sérii zahrál profesora Zlatoslava Lockharta. Prý o tom dlouze diskutoval se studiem, nakonec ale k ničemu nedošlo. O snímek se nakonec postaral Alfonso Cuarón  , kterého Branagh považuje za skvělou volbu.

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Branaghův nejnovější snímek Artemis Fowl 30 % se dočkal poměrně špatných recenzí, kvůli koronaviru se navíc nepodíval do kin a dorazil rovnou na streamovací platformu Disney+. Režisér však pro Collider zavzpomínal na natáčení prvního Thora 75 % v dobách, kdy propojený vesmír Marvelu teprve nabíral obrysy.

Když záporák vyhraje: Slavné filmy, v nichž nakonec zvítězil padouch

Konkrétně přiznal, že herec Chris Hemsworth   nebyl jeho první volbou pro roli boha hromu. Během prvního kola konkurzu měl Branagh jiného nejmenovaného favorita. Hemswortha chtěl prý hlavně dřívejší šéf castingu Randi Hillard. Zpětně se ale Branagh domnívá, že Hemsworth a Loki Tom Hiddleston   odvedli skvělou práci. Stále je s nimi v kontaktu a představiteli Thora dokonce nedávno poslal gratulaci k netflixáckému snímku Vyproštění 70 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: