Deadpool: Brad Pitt kývl na roli za kafe, málem jsme mohli vidět jiné padouchy

25. 6. 2020 6 898×56 světlý/tmavý vzhled

Hubatý žoldák Deadpool si dosavadními dvěma filmy získal zástupy oddaných fanoušků. Na trojku si ale nejspíš ještě pěkných pár let počkáme. Abychom vám ukrátili dlouhou chvíli, rozhodli jsme se vybrat ty nejšťavnatější zajímavosti z natáčení. Dozvíte se například, kdo měl být původně v jedničce padouchem či jak tvůrci přemluvili Brada Pitta   k drobné roličce.

1) Dopinder a blesk

Foto: CinemArt

Začneme ale taxikářem Dopinderem, který musí nezřídka uprostřed smrště projektilů eskorovat antihrdinu do bezpečí. Ryan Reynolds   postavu pojmenoval po klukovi ze své základní školy, který zemřel po zásahu bleskem. Chtěl tak vzdát bývalému spolužákovi hold, protože ho prý považoval za skvělého člověka.

2) Verze z roku 2012

Nad adaptací deadpoolovských komiksů přemýšlelo studio už dlouho – vzpomeňme nedobře přijatou roli postavy ve snímku X-Men Origins: Wolverina 73 %. V roce 2012 však vznikly testovací záběry, na nichž hrdina konečně připomínal své opravdové já. Ty o dva roky později unikly na veřejnost a způsobily rozruch – fanoušci předlohy je totiž milovali.

10 překvapivých faktů o světě Marvelu. Existují v něm upíři a veverčí holka, která porazila Thanose

Právě nadšená reakce konečně přesvědčila studio, že erkový superhrdinský blockbuster skutečně najde diváky. Testovací scéna se navíc v upravené verzi nakonec dostala i do výsledného filmu, kde Deadpool také napadne padouchy skokem z mostu nad dálnicí.

3) Původní padouch

Foto: CinemArt

Pokud vám Francis z jedničky přišel jako docela nezajímavý padouch, měli byste vědět, že se měl ve filmu Deadpoolovi původně postavit jistý Garrison Kane. Jeho schopnost vysouvat futuristické zbraně z umělých rukou však přišla filmařům příliš nerealistická. Možná také chtěli ušetřit, neboť Deadpool dostal jen zlomek obvyklého rozpočtu supehrdinských snímků.

4) Šetři, kde můžeš

Foto: CinemArt

V jedničce Wade Wilson zmíní, že si zapomněl tašku palných zbraní. Ne náhodou. V původní verzi scénáře totiž následovala velká přestřelka, která ale byla příliš drahá. Dva dny před začátkem natáčení totiž studio snížilo rozpočet o dalších 7-8 milionů dolarů. Kvůli tomu jsme se nedočkali ani motocyklové honičky a místo tří vynechaných postav do snímku přibyla Angel Dust.

Loučíme se s X-Men: Seřadili jsme všech dvanáct filmů série od nejhoršího po nejlepší

Spořilo se i během natáčení Deadpoola 2. Padoucha Juggernauta například nadaboval sám představitel hlavní postavy Ryan Reynolds, jehož hlas pak tvůrci upravili v postprodukci. Na nového dabéra jednoduše nezbyly finance.

Na place se fyzicky neukázali ani mutanti z týmu X-Men, které zahlédneme jen v několikasekundové scéně. Záběry pořídil štáb Simona Kinberga  , který zrovna pracoval na snímku Dark Phoenix 58 %. Do pozadí byly doplněny díky počítačovým efektům.

5) Táta DP

Foto: CinemArt

Zápletka druhého Deadpoola 80 % prošla docela komplikovaným vývojem. Hlavním padouchem mohl být Black Tom Cassidy, který se ve finální verzi objevil jen jako vedlejší postava. Jeden návrh dokonce předpokládal, že bude antihrdina soupeřit sám se sebou, ačkoli přesně nevíme jak.

Vanessa mohla dát Deadpoolovi košem, místo aby zemřela a jeden náčrt příběhu dokonce udělal z Wada tátu. Příběh se odehrával pět let po prvním díle, ale tvůrcům hned po stránce a půl došlo, že prostě nemůže fungovat. „Ne, ne, ne. Ani náhodou,“ řekl prý Ryan Reynolds. „Tohle nikdy, nikdy nebude fungovat.“

6) Divné jméno vítězí

Foto: CinemArt

Postava Negasonic Teenage Warhead do snímku přibyla na popud režiséra Tima Millera  , jemuž ve filmu plném přestřelek chyběly superhrdinské bitky. Scénáristé dostali seznam jmen, z nichž měli nějaké do filmu vybrat. Negasonic je zaujala na první pohled, rozhodli se ale změnit její schopnosti.

Dívka totiž v komiksech vystupovala jako telepatka, což se podle tvůrců k jejímu cool jménu moc nehodilo. Diváci souhlasili a Negasonic tak prošla změnou i v komiksech, takže nyní pro změnu odpovídá nové filmové verzi.

7) Brad Pitt kývl za kafe

Foto: CinemArt

Známý herec Brad Pitt měl v Deadpoolovi 2 kratičké cameo jako Vanisher, neviditelný člen týmu X-Force. Tvůrci ho oslovili proto, že jim přišel jako nejhůře sehnatelný herec v Hollywoodu. Pitt souhlasil, že roli ztvární za minimální legální odměnu – plus speciální šálek kávy.

Nenápadná camea: 10 slavných jmen, která se neobjevila ani v titulcích

Proč speciální? Doručit ho měl sám Ryan Reynolds. Ten to také udělal a Pitta tím prý překvapil. Herec už na svůj zjevně v nadsázce vyslovený požadavek mezitím zapomněl.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: