Harry Potter: Proč spal Lupin ve vlaku do Bradavic? Fanoušek na to přišel

Datum vydání 28. 6. 2020Shlédnutí 8 585×Sdílení článku134Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Spisovatelka J. K. Rowling   proslula citem pro detail. V knihách o Harrym Potterovi leckdy schovávala zdánlivě nedůležité drobnosti, které později s vývojem příběhu nabyly na důležitosti. Fanoušek na Redditu jeden zajímavý detail nedávno objevil – konkrétně vysvětlil, proč nový učitel Remus Lupin ve Vězni z Azkabanu 85 % cestou do Bradavic spal.

Foto: Warner Bros.

Školní rok začíná 1. září a knižní předloha se odehrává v roce 1993. Na tento den přitom připadal úplněk. Lupin se tudíž během noci proměnil ve vlkodlaka a během cesty do kouzelnické školy jednoduše dospával své nedobrovolné vytí na měsíc. Probudil se až poté, co Harryho napadl mozkomor.

Život a lži Albuse Brumbála: To nejhorší, co mocný čaroděj během svého života udělal

Vzhledem k tomu, že se o Lupinově lykantropii dozvíme až v závěru příběhu, je velmi snadné tento nenápadný detail přehlédnout.

In Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, Professor Lupin sleeps through most of the train ride to Hogwarts. The date is the 1st of September, 1993. There really was a full moon the previous night; he was exhausted because he'd transformed the night before. from r/MovieDetails

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *