Harley Quinn: Seriál, který si zamilují i ti, kdo DC zrovna nemusí

29. 6. 2020 1 992×111 světlý/tmavý vzhled

Když se podíváme na to, co nám na televizních obrazovkách a filmových plátnech nabídl svět DC, tak zjistíme, že dost velká část toho se točí kolem Batmana a Supermana. Sám jsem nikdy nebyl jejich velkým fanouškem a bohužel mi celkově charaktery z toho světa vždy přišly tak nějak bez větší hloubky. Nikomu však tento názor nenutím. S nástupem animovaného seriálu Harley Quinn 84 % se ale otevřela brána do světa DC, která tu nejspíš doposud nebyla. Brána, která zláká i ty, co třeba stejně jako já nepatří mezi milovníky tohoto světa.

Foto: DC Universe/Warner Bros.

Čím to, že zrovna Harley Quinn, jenž na filmových plátnech nijak extra nenadchla, dokázala ukořistit celkem solidní publikum ve své animované podobě? Důvodů může být mnoho, ale nejspíš jde především o kombinaci stylu animace, příběhu jako takového a vyobrazených postav.

Když se podíváme na poslední zmíněný bod, tak pro fanoušky tohoto světa asi nejde o nic extra nového. King Shark, Dr. Psycho nebo Clayface se v komiksovém prostředí objevili hned několikrát, ale do širšího povědomí i nás obyčejných plebů světa DC se nikdy nedostali.

Spojení žraloka, co se mění ve vraždící monstrum, když zacítí krev, telekinetika, který má tak trochu problém s uznáním žen a hromady hlíny s vášní pro herectví prostě nabízí naprosto úchvatné scény. Jejich chemie jak mezi sebou, tak s Harley Quinn a Poison Ivy pak připravuje půdu pro neřízenou zábavu, co by si někdy zasloužila i víc, jak 20 minut.

Foto: DC Universe/Warner Bros.

To pravé jádro se ale pravděpodobné skrývá ještě trochu jinde, a to ve způsobu, jakým je nám vše představeno a vyprávěno. V dnešní době, kdy se každý film a seriál bojí, aby neurazil nějakou část publika, jde totiž o naprostý poklad.

Zde si nikdo nebere servítky a F-bomb tu padá víc než požehnaně, spolu s nimi přichází také naprosto brutální a surový humor plný toho správného padouštví, přátelství a tak nějak všeho, co mně osobně vždy ve světě DC scházelo. Krev okořeněná uvěřitelnými vztahy a emocemi i v místech, kde by je divák nemusel zrovna čekat.

Svět DC by se měl rozšířil o velké množství filmů. Co všechno nás ale vlastně čeká?

V tuto chvíli za sebou má Harley Quinn dvě řady a obě se těší obrovskému úspěchu. HBO Max oznámilo, že tento seriál nabídne i ve své knihovně, ale zatím neprozradilo, jestli se vůbec dočkáme další série. Studio Warner Bros. si totiž zatím nic oficiálně neobjednalo a aktuálně poslední řada příběh uzavřela. Osobně ale doufám, že Harley Quinn nezanikne a dočkáme se ještě několika dalších dílů plných erkové zábavy.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: