Piráti z Karibiku: 10 nejlepších momentů. Od bitevní svatby po Jackův útěk Londýnem

Datum vydání 30. 6. 2020Shlédnutí 10 663×Názory k tématu1Sdílení článku124Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Nově víme, že se chystají hned dva další filmy pod značkou Pirátů z Karibiku. Akční série se ale v kinech neukázala už tři roky a i na premiéru nadcházejících snímků si ještě nějakou tu chvíli počkáme. Proto jsme se rozhodli ukrátit si čekání aspoň žebříčkem těch doposud nejlepších momentů z dosavadních pěti karibských příběhů. Shodnete se s námi?

10) Jack prchá Londýnem

Foto: Falcon

Čtvrtý díl s podtitulem Na vlnách podivna 63 % se mezi fanoušky dočkal dost rozpačitého přijetí. Poprvé se obešel bez Willa a Elizabeth, zapomněl ale, že Jack Sparrow funguje líp jako divoká karta než jako hlavní postava příběhu. Přesto dostal slavný pirát ve filmu aspoň jednu ikonickou scénu.

Ďáblův advokát: Třetí Piráti z Karibiku důstojně zakončili příběh Willa a Elizabeth

Konkrétně se nám líbil úvodní výlet do Londýna, kde se Jack pokusil osvobodit svého starého kumpána Gibbse, setkal se s Jeho Veličenstvem a následně prchl z paláce. Sparrowovo poskakování rušnými ulicemi britské metropole příjemně vybočovalo mezi ostatními akčními scénami Pirátů, které se obvykle odehrávají na palubách nebo v plachtoví.

9) Barbossova smrt

Foto: Falcon

Charismatický Hector Barbossa skonal hned dvakrát. Poprvé to schytal Jackovým posledním nábojem ve finále Prokletí Černé perly 84 %, podruhé se obětoval ve snaze zastavit zlovolného kapitána Salazara. Právě tento moment nám obzvlášť utkvěl v paměti – stárnoucí pirát se totiž přiznal k otcovství mladé Cariny.

Potom se Barbossa vrhl do propasti a proklál šavlí svého soka, který mu předtím zničil celou flotilu. Emoce, odvaha a pomsta – jak jinak by měl odcházet kapitán?

8) Vyjednávání

Foto: Falcon

Ještě před závěrečnou bitvou ve třetím díle 67 % se znesvářené strany rozhodly vyjednávat. Novopečená královna Elizabeth vyjedná s lordem Cutlerem Beckettem výměnu Willa Turnera za Jacka, po němž začne Davy Jones hned výhružně natahovat chapadélka. Barbossa však stihne v nestřeženém okamžiku useknout Sparrowovu cetku, kterou potřebuje k rituálu osvobození Kalypsó.

Scéně pomáhá hlavně perfektní soundtrack Hanse Zimmera  , který vzdává hold hudbě Ennia Morriconeho   z filmu Tenkrát na Západě 91 %.

7) Ukradená banka

Foto: Falcon

Jack už několikrát unikl oprátce, v Salazarově pomstě 69 % mu však hrozila rovnou gilotina. Proslulý kapitán se totiž rozhodl ukrást trezor místní banky a dopadlo to honičkou ulicemi města, během které britští vojáci naháněli celou ujíždějící budovu. Jack nakonec uprchl, posílen četnými loky svého milovaného rumu.

Trezor byl ale v tu dobu už prázdný a Sparrowa proto opustila jeho posádka. Jack se vydal utopit žal v dalších lahvích alkoholu, v krčmě ho však poznali a strčili pod zámek.

6) Sparrow versus kraken

Foto: Falcon

Slavný kapitán však zažil i hrdinštější momenty. Když posádka Černé perly zoufale bojovala s krakenem ve finále Truhly mrtvého muže 74 %, rozhodl se prchající hrdina k návratu na palubu. Dokonce se obětoval, aby ostatní vyvázli živí – byť ne tak docela dobrovolně, Elizabeth ho v nestřežené chvíli připoutala k lodi.

Truhla mrtvého muže: Jack Sparrow nebyl náčelníkem poprvé. Málem zastřelil drzou slepici

Jackovi budiž přičteno ke cti, že čelil jisté smrti důstojně. Když řvoucí kraken vyplivl ze svých útrob natrávený třírohý klobouk, nasadil si ho Sparrow na hlavu a vrhl se přímo mezi ostré tesáky monstra. Omlouváme se Barbossovi, ale sežrání krakenem nám přeci jen přijde působivější než skok do propasti.

5) Příjezd do Port Royal

Foto: Falcon

Pirátovy kadeře vlají ve větru, karibské slunce dramaticky ozařuje pozadí. Jack stojí na stěžni, zdánlivě v mnohametrové výšce. Pak ale přijde střih a zjišťujeme, že se Sparrowův prťavý člun ve skutečnosti rychle potápí a poslední metry k molu se už regulérně mění v prototyp ponorky.

Ikonické představení legendární postavy Johnnyho Deppa   nemůže v žádném seriózním seznamu nejlepších scén z Pirátů chybět. Skoro beze slov jsme se o Jackovi dozvěděli všechno podstatné – od poťouchlé nátury až po smysl pro drama.

4) Útěk od divochů

Foto: Falcon

Obojí předvedl hrdina i ve druhém filmu, kde jej domorodci ze zarostlého ostrova považovali za své božstvo. První pokus o útěk Jackovi příliš nevyšel, takže se při něm stihl tak akorát trochu přikořenit. Napodruhé se ale Sparrow snažil víc a přestože musel čelit několika ovocným útokům, těsně stihl dorazit k vyplouvající Černé perle.

Zábavnost ještě navyšovalo paralelní prchání Willa Turnera a členů Jackovy posádky. Ti byli uvězněni v kostěné kleci, takže ji museli za běhu nosit s sebou a občas se i kousek odkutáleli.

3) Bitva ve vodním víru

Foto: Falcon

Stupně vítězů otevírá perfektní bitva v maelstromu, kterou si jistě zapamatovali i ti, kterým jinak třetí díl přišel trochu moc dlouhý a rozvláčný. Jack bojoval s Davym Jonesem, zatímco Barbossa oddával Willa a Elizabeth přímo uprostřed vřavy. Švarný kovář nakonec bitvu nepřežil a musel se tak stát novým kapitánem Bludného Holanďana, takže střetnutí skončilo hořkosladce.

Čtvrtý a pátý díl ani přes své obří rozpočty nedokázaly nabídnout ani z poloviny tak velkolepý závěr, takže před trojkou smekáme svůj pomyslný admirálský klobouk.

2) Jackův skoroútěk

Foto: Falcon

Když se ukáže, že dvě chlouby britského námořnictva neumí plavat, vrhne se Jack Sparrow Elizabeth na pomoc sám. Čeká poděkování, komodor Norrington v něm ale rychle odhalí známého piráta. Než ale stačí vojáci hodit Jackovi mašli, vezme Sparrow Elizabeth jako rukojmí a následně uprchne do města.

Prokletí Černé perly: První Piráti ovlivnili Pána prstenů. Jack mohl skončit s useknutým nosem

Schová se v kovárně, kde s pomocí nebohého oslíka přeštípne řetěz na svých poutech. V tu chvíli ale domů dorazí Will Turner a rozpoutá se zábavná akční šermovačka. Jack podvádí a tasí pistoli, v tu chvíli to ale zezadu schytá od Willova mistra. Sparrow by si holt měl dávat na lahve větší pozor.

1) Souboj o srdce

Foto: Falcon

Vůbec nejlepší šarvátkou celých Pirátů je ale bez diskuze souboj o srdce Davyho Jonese mezi Jackem, Willem a Norringtonem. Začne na pláži a pokračuje do vnitrozemí, kde hrdinové naskočí na kutálející se mlýnské kolo. Jack obratně poštve Norringtona proti Willovi a sám uloupí srdce.

Když ale dorazí ke člunu, musí bojovat s Willovým otcem Billem a Norrington mezitím olezlý orgán sám nepozorovaně sebere. Použije jej, aby získal zpátky své místo a starý život respektovaného důstojníka.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581
Naše brány ničí odvážní muži. Pojďme je pozabíjet! 10 nejlepších proslovů před bitvou

Naše brány ničí odvážní muži. Pojďme je pozabíjet! 10 nejlepších proslovů před bitvou

Datum vydání 1. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu47Sdílení článku438
Disney znovu pracuje na rebootu Pirátů z Karibiku, kdo na něm pracuje tentokrát?

Disney znovu pracuje na rebootu Pirátů z Karibiku, kdo na něm pracuje tentokrát?

Datum vydání 26. 10. Autor článku Daniel Názory k tématu26Sdílení článku394
10 legendárních filmových monster. Obří opice, zlý vlk i anděl smrti

10 legendárních filmových monster. Obří opice, zlý vlk i anděl smrti

Datum vydání 24. 1. Autor článku Aleš Názory k tématu10Sdílení článku357

Spider-Man potřebuje záporáka pro novou trilogii. Nabízí se unikátní padouch z nové komiksové éry

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Velmi vysoký, příjemný, skromně působící muž, pro kterého limity neexistují. Český herec, kaskadér, producent, režisér a bývalý reprezentant v judu, Petr Jákl ml.

Datum vydání 2. 10. Autor článku Hana Sdílení článku1

Legendární šermíř Zorro se vrací po téměř dvou desetiletích. Venku je oficiální trailer

Datum vydání 1. 10. Autor článku Žaneta Sdílení článku195

Netflix zveřejnil první záběry připravované animované Tomb Raider: The Legend of Lara Croft vycházející ze série videoher

Datum vydání 30. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku52
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Legendární šermíř Zorro se vrací po téměř dvou desetiletích. Venku je oficiální trailer

Sdílení1951Legendární šermíř Zorro se vrací po téměř dvou desetiletích. Venku je oficiální trailer

Spider-Man potřebuje záporáka pro novou trilogii. Nabízí se unikátní padouch z nové komiksové éry

Sdílení12Spider-Man potřebuje záporáka pro novou trilogii. Nabízí se unikátní padouch z nové komiksové éry

Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry

Sdílení383Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry