Star Wars: Už víme, jak Palpatine zkazil Kyla Rena. Režisér Posledního z Jediů chválí prequely

30. 6. 2020 1 876×130 světlý/tmavý vzhled

Nová kniha z předaleké galaxie Secrets of the Jedi prozradila, jak přesně císař Palpatine svedl Kyla Rena na Temnou stranu. Zjevně se s mladým učedníkem propojil skrze Sílu a skrze vzájemné pouto jej pak postupně nahlodával a dokonce ovlivňoval jeho činy. Zlomit spojení Sílou je prý extrémně těžké, dokonce i když se je podaří detekovat. Server Screen Rant pak připomněl scénu z knižní série Aftermath, která podle všeho popisuje vznik pouta ještě v době předtím, než se Ben Solo vůbec narodil.

Foto: Falcon

Režisér Posledního z Jediů 71 % mezitím na Twitteru dostal za úkol, aby napsal něco pozitivního o prequelech Star Wars, tedy o epizodách 1-3 z přelomu tisíciletí. Rian Johnson   v odpovědi označil snímky George Lucase   za nádherné. Ukazují podle něj, jak se vlivem strachu ze ztráty vlastních výsad i dobří lidé mohou proměnit ve fašisty. Filmy prý navíc přinesly hned několik revolucí technického rázu.

Je chrám Jediů vyšší než Sauronova věž? Mrkněte na srovnání velikosti fiktivních budov

A na závěr ještě perlička – skladatel Michael Giacchino  , známý například prací na soundtracku k Rogue One 78 %, si v loňském Vzestupu Skywalkera 62 % zahrál jednoho ze sithských vojáků v červené zbroji.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: