Star Wars: Nová kniha vysvětluje Sílu baby Yody a tvrdí, že první Jedi nesloužil světlé straně Síly

30. 6. 2020 7 245×282 světlý/tmavý vzhled

Závěrečná trilogie Star Wars sice nepatří mezi to nejpopulárnější z předaleké galaxie, ale dala nám několik velmi zajímavých myšlenek a konceptů. Jedním z nich je i rovnováha v Síle, jakou jsme doposud neviděli. Nová kniha nazvaná Star Wars: Secrets of the Jedi pak odhaluje poznámky samotného Luka Skywalkera.

Foto: Disney

Jedna z nich se pak věnuje právě chápání Síly, její rovnováze i světlé a temné straně. 

Správné využití Síly je o nalezení rovnováhy. Někteří její uživatelé, hlavně děti citlivé na Sílu, jsou schopni se ponořit do její energie bez jakéhokoliv ovlivnění jakoukoliv stranou. Síla jimi jednoduše plyne ve své nejčistší podobě. Podle neustálých problémů, jaké jsem mezi temnou a světlou stranou Síly sledoval, vrozená neutralita dětí by nás všechny mohla naučit něco cenného.

Tyto poznámky jsou dost možná založeny i na tom, co Luke našel v chrámu na planetě Ahch-To, kde se nacházely dávné spisy Jediů. Zároveň pak ale jde i o odpověď na otázku toho, proč baby Yoda i Rey oplývají takovou Silou. Zdá se totiž, že největší sílu skrývá opravdová rovnováha.

V případě baby Yody to plyne z jeho dětské podstaty, je prostě miminem citlivým na Sílu. Jistou míru v tom mohou hrát i geny jeho rasy, ale rovnováhu v sobě má prostě přirozeně. Co se týče Rey, tak u ní jde svým způsobem o podobný princip. Sama nikdy neinklinovala ke světlé, nebo temné straně Síly, vždy jednala instinktivně a nechala se řídit svým nitrem.

Foto: Disney

Ano, několikrát jí zachvěla temná strana, jako když se nechala vtáhnout do jeskyně, protože prahla po odpovědi na otázku, kdo jsou její rodiče. A ve vzteku pak bleskem zničila loď. Nakonec v sobě ale našla opravdovou rovnováhu a stejně tak i Kylo Ren.

A k tomu se pak váže i odhalení původu Jediů. V rámci Lukových spisů najdeme poznámky o samotné podstatě Síly a těch, kdo jí dokáží ovládat. K textu o rovnováze dokonce připojil i vyobrazení prvního Jedie označeného jako Prime Jedi. Ten jednak v rukou třímá jeden z prvních mečů, hlavně je ale znázorněn v naprosté rovnováze mezi světlou a temnou stranou Síly.

Star Wars: Mark Hamill prozradil, že až na prequely byl v každém filmu a promluvil i v Epizodě VII

Jde tedy o velmi zajímavé vysvětlení toho, proč jsme nikdy dříve neviděli tak silné schopnosti jako nyní, většina z nich totiž byla dávno zapomenuta a vyžadovala něco, co moderní řád Jediů ani Sithové své učedníky nikdy neučili, rovnováhu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: