Star Wars: Mark Hamill odhalil, proč mu Lukova vystřižená scéna přijde důležitá

Datum vydání 1. 7. 2020Shlédnutí 3 408×Sdílení článku86Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Na streamovací platformě Disney+, která dosud v Česku není dostupná, se objevila vystřižená scéna ze čtvrté epizody Star Wars 88 %. Skalní fanoušci předaleké galaxie ji už nejspíš znají, psali jsme o ní kdysi i na našem webu. Představovala hlavního hrdinu Luka Skywalkera a herec Mark Hamill   prý dodnes lituje, že nakonec skončila na podlaze střižny.

Foto: Bontonfilm

Scéna prý pomáhá vykreslit hrdinův charakter. Zjišťujeme, že si z Luka dělají jeho vrstevníci legraci a mladá Camie pro něj má hanlivou přezdívku. Následně se protagonista setkává s Biggsem Darklighterem v jeho nové uniformě imperiálního pilota a nadšeně slibuje, že se ke kamarádovi brzy přidá.

Když záporák vyhraje: Slavné filmy, v nichž nakonec zvítězil padouch

Darklighter nicméně Lukovi prozradí, že při první příležitosti zběhne k Povstalcům. Podle Hamilla se Skywalker na začátku příběhu vůbec nezajímal o politiku a klidně by se přidal k Impériu, kdyby se tak dostal z farmy na Tatooine.

Chápeme, proč se Hamillovi prodloužený úvod tak líbí. Pokud bychom ale měli hrát ďáblova advokáta, namítli bychom, že vystřižené scény zpomalují tok děje a pro hlavní zápletku nejsou nijak důležité.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *