Gladiátor: Scénář byl zprvu mizerný. Film jsem promítl umírajícímu strýci, prozradil Russel Crowe

2. 7. 2020 1 933×56 světlý/tmavý vzhled

Od premiéry slavného Gladiátora 88 % už uplynulo celých dvacet let a není tak divu, že na něj tvůrci v posledních měsících často vzpomínají. Mezi nimi i představitel hlavní role Russell Crowe  , který nedávno prozradil, že měl snímek zpočátku dost špatný scénář. Herec ho četl navzdory přání producenta, který se domníval, že by Crowe na jeho základě nutně odmítl.

Foto: Bontonfilm

Herce nakonec přemluvil až režisér Ridley Scott  , který prý Crowovi objasnil, jak plánuje trikově vytvořit slavné Koloseum. Pomohla také energie ostatních účastníků natáčení, kterou herec během své návštěvy cítil. Nakonec proto na roli kývl a tak se zrodil jeden z nejpopulárnějších dobrodružných snímků nového tisíciletí.

Gladiátor versus historie: Hlavní padouch byl ve skutečnosti ještě horší, vlčáci ještě neexistovali

Russell Crowe také odhalil, že film ještě stihl promítnout svému strýci před jeho smrtí. Velmi si ho totiž vážil a považoval ho za svého hrdinu. Když mu tedy sestřenice dala vědět, že je strýc velmi nemocný, domluvil se Crowe se studii a vyrazil s kopií na Nový Zéland, odkud se pak vydal do Austrálie snímek propagovat. Strýce prý Gladiátor natolik zaujal, že toho dne zůstal vzhůru výrazně déle než obvykle.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: