Star Wars: Midi-chloriany prý nejsou důležité. Taky už víme, kteří Jediové odrazí sithské blesky

3. 7. 2020 6 056×151 světlý/tmavý vzhled

Nová kniha z předaleké galaxie Star Wars: The Secrets of the Jedi se točí kolo zápisků Luka Skywalkera, který se v nich vyjadřuje k nejrůznějším tématům spojeným se Sílou. Mimo jiné třeba naznačil, že kontroverzní midi-chloriany představené v prequelové trilogii George Lucase   možná nehrají v životě Jediů takovou roli, jak jsme si dříve mysleli.

Foto: Falcon

V první epizodě s podtitulem Skrytá hrozba 79 % vysvětluje Qui-Gon Jinn, že drobné organismy midi-chloriany umožňují inteligentním bytostem spojit se se Sílou. V rozhovoru s Obi-Wanem také naznačí, že počet midi-chlorianů může souviset s mocí daného Jediho – mladý Anakin jich má dokonce víc než mistr Yoda.

A to je jako všechno? Smrti filmových padouchů, které nás docela zklamaly

Luke ve svých zápiscích prozradil, že Jediové v době Galaktické republiky využívali vědu při testování uchazečů o padawanství. Ti, u nichž se prokázala zvýšená koncentrace midi-chlorianů, pak údajně dokázali lépe vnímat vůli Síly. Luka samotného však prý nikdy nezajímalo, jak přesně k němu Síla promlouvá – stačilo mu, že to stále dělá. Tím Skywalker zdánlivě význam midi-chlorianů zlehčuje.

V jiné části knihy se pak hrdina věnuje problematice odrážení útoků čepelí světelného meče. Zbraň pochopitelně zastaví jiný světelný meč či výstřel z blasteru, v rukou mistra ale dokáže přesměrovat celou smršť střel přímo na toho, kdo je vyslal. Odrážení sithských blesků pak zvládají prý jen zkušení Jediové.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: