Od Sebevražedného oddílu po Aquamana. Seřadili jsme všechny dosavadní propojené DC filmy

Datum vydání 16. 7. 2020Shlédnutí 12 065×Názory k tématu12Sdílení článku147Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Superhrdinský svět DC se na rozdíl od svého staršího příbuzného Marvelu nikdy nedokázal pořádně rozjet. Většina snímků z univerza se dočkala spíš rozpačitého přijetí. Rozhodli jsme se proto oddělit zrno od plev, pokud si plánujete před nadcházejícím Snyder Cutem Ligy spravedlnosti 60 % některé DC snímky pustit znovu. Shodnete se s naším řazením?

8) Batman vs Superman

Foto: Freeman Ent.

Každý chtěl vidět, jak se Temný rytíř popere s Mužem z oceli. Proto nás tolik zklamalo, když tvůrci Úsvitu spravedlnosti 62 % vyřešili konflikt obou hrdinů neslavnou scénou, v níž se ukáže, že jejich matky sdílejí křestní jméno. Následovala k uzoufání nudná bitva s Doomsdayem, v jejímž závěru Superman zemřel. Předvídatelně ne nadlouho, protože se tou dobou objevil ve světě DC teprve podruhé.

Čtyři roky poté: Co se vlastně pokazilo při natáčení Sebevražedného oddílu?

Ani vizuálně působivé scény nedokázaly zachránit mizerný scénář, který zcela neironicky představil budoucí členy Ligy spravedlnosti skrze videa bezpečnostních kamer a podmořské záběry. Prodloužená Ultimate Edition některé z chyb snímku částečně napravila, zato ale trvala ještě další dlouhou půlhodinu.

7) Sebevražedný oddíl

Foto: Freeman Ent.

Druhý DC film roku 2016 byl naštěstí milosrdně kratší. Namlsal diváky povedenými trailery, lákal na padoušskou bandu příjemně odlišnou od klasických Mirků Dušínů superhrdinského světa. Sebevražedný oddíl 64 % mohl snadno být hitem, vaz mu ale zlomily zběsilé úpravy a snaha dostát očekáváním fanoušků, která změnila snímek spíš v kolekci volně propojených videoklipů.

I tak bychom filmu odpustili leccos – jen ne přeplácané, ohavně digitální finále plné těch nejhorších klišé. Paprsek šlehající do nebes, rádoby efektní zpomalené záběry… místo napětí se nám v sedačkách chtělo spíš zívat.

6) Birds of Prey

Foto: Vertical Ent.

Nudili jsme se ale i letos, když si Margot Robbie   svou roli ze Sebevražedného oddílu zopakovala v nových Birds of Prey 57 %. Což o to, postava Harley Quinn by vlastní příběh bez problémů utáhla. Škoda ale, že se místo toho jen snažila kopírovat předloňského druhého Deadpoola 80 %. Ještě ke všemu špatně.

Superschopnosti občas nestačí. Vybrali jsme nejméně zábavné akční scény z komiksových filmů

Film je po letech vybledlých tmavých tónů příjemně barevný, hereckým výkonům vesměs nelze nic vytknout a občas se i zasmějete, ústřední padouch ale přes charisma Ewana McGregora   není zrovna zajímavý a scénář se až příliš okatě snaží působit cool, svěže a originálně – hlavně tím, že do omrzení používá voiceover hlavní postavy.

5) Liga spravedlnosti

Foto: Vertical Ent.

Po úspěchu Avengers chtělo i studio Warner Bros. svou velkolepou týmovku, jenomže ji příliš uspěchalo. Režiséra Zacka Snydera   navíc nahradil Joss Whedon  , který přetočil výraznou část snímku a změnil i jeho atmosféru. Právě proto volali fanoušci celé roky po vydání Snyder Cutu, který by měl Ligu spravedlnosti znovu přiblížit vizi původního tvůrce.

Protože ale Snyder natočil i film Batman vs Superman, zůstáváme spíš skeptičtí. Doufáme hlavně, že tvůrci vylepší ohavné CGI snímku, vrátí do příběhu vystřižené scény tak, aby začal konečně dávat smysl a dají víc prostoru Cyborgovi, Aquamanovi a dalším takřka nevyužitým postavám.

4) Shazam

Foto: Vertical Ent.

Konečně se dostáváme k tomu povedenějšímu, co z DC v uplynulém desetiletí vzešlo. Shazam 63 % příjemně vybočuje z propojeného univerza svým humorem a také dětským protagonistou, který si nově nabyté superschopnosti náležitě užívá. Občas se film ale nemůže rozhodnout, zda se raději nevrátit k tradiční depresivní temnotě, zosobňované hlavním padouchem.

Přesto vám Shazama můžeme jako první film z celého žebříčku s klidným svědomím doporučit, přinejmenším na jedno odpočinkové zhlédnutí.

3) Muž z oceli

Foto: Warner Bros.

Superman by neměl zabíjet, stěžovali si fanoušci po premiéře Muže z oceli 72 %. Jinak ale úvodní film nového univerza DC vyvolal převážně pozitivní reakce. Jednoduchý příběh dával smysl a obsahoval i nějaký ten emocionální moment, skladatel Hans Zimmer   vydatně pomáhal perfektním soundtrackem.

Jak vypadala Snyderova vize filmového vesmíru DC, které už se nikdy nedočkáme

Občas to trochu pomaleji odsýpalo, zejména vlivem zdvojeného úvodu, zase jsme si ale pořádně užili Clarkovo postupné objevování dědictví Kryptonu. Muž z oceli nás v žádném případě nenadchl tak, jako třeba první Iron Man 82 % konkurenčního Marvelu, nový propojený vesmír ale uvedl docela důstojně.

2) Wonder Woman

Foto: Vertical Ent.

Pokud Muž z oceli celý projekt světa DC odstartoval, Wonder Woman 70 % mu v roce 2017 vdechla nový život. Po Sebevražedném oddílu a Úsvitu spravedlnosti už nikdo moc nečekal, že by se to mohlo stát. A přece – v okamžiku, kdy Diana poprvé vykročila na bojiště první světové války, nás mrazilo v zádech.

Fungující romantická linka, zajímavý zvrat a nápadité akční scény, Wonder Woman měla zdánlivě všechno. Uškodilo jí snad jen okatě digitální, přepálené finále.

1) Aquaman

Foto: Vertical Ent.

Klidně nás za to utopte mezi bubnujícími chobotnicemi, ale přepálené béčko Aquaman 72 % za nás prostě dosavadní DC produkci kraluje. Herecké výkony občas nejsou tak úplně na úrovni a hrdina se celou dobu jen honí za zlatým trojzubcem, koho to ale zajímá? Aquaman je víc fantasy film než superhrdinská podívaná a představí hned několik podvodních říší s jejich mimořádně zajímavými obyvateli.

Vydařily se i kýčovitě barevné akční scény, hlavní hrdina nějak zvládá působit tvrďácky i ve svém žlutém kostýmu z komiksů a soundtrack Ruperta Gregsona-Williamse   umí jak hřmít, tak podbarvit klidnější momenty. Kéž by se více superhrdinských snímků dokázalo nebrat tak smrtelně vážně.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
Joker je prvním R-filmem, co pokoří hranici $1 miliardy, kdy se tak stane?

Joker je prvním R-filmem, co pokoří hranici $1 miliardy, kdy se tak stane?

Datum vydání 16. 11. Autor článku Daniel Názory k tématu1Sdílení článku718
Nový Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu má první trailer

Nový Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu má první trailer

Datum vydání 20. 3. Autor článku Aleš Sdílení článku673
Joker se brzy stane nejvýdělečnějším erkem, Robert Pattinson ho ještě neviděl

Joker se brzy stane nejvýdělečnějším erkem, Robert Pattinson ho ještě neviděl

Datum vydání 21. 10. Autor článku Aleš Sdílení článku562

Co jste nevěděli o Harry Potter a Ohnivý pohár jako čtvrté pokračování kouzelnické série skrývá mnohá zákulisní tajemství

Datum vydání Dnes Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Akční fantasy film Knights of the Zodiac (Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu) se představuje ve zbrusu novém traileru.

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Avatar Frontiers of Pandora hra s trailerem od Ubisoftu a devítihodinový sestřih Avatara 3 od Jamese Camerona

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Druhá sezóna oblíbeného seriálu House of the Dragon (Rok draka) bude kratší. Kdy vyjde další díl prequelu Game of Thrones (Hra o trůny)?

Datum vydání Včera Autor článku Vojtěch Sdílení článku6
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku445

To nejzajímavější z tohoto týdne:

791Hvězda Stranger Things má strach z nedostatku pracovních nabídek po skončení Netflix hitu

2152The Walking Dead: Dead City má stanovené datum premiéry, které je velmi blízko

743Marvel má nakročeno k dalšímu problému. Jonathan Majors byl zatčen za napadení